Zaznacz stronę

Blame Canada, blame Canda!

Nie obwiniam jej co prawda o psucie umysłów niewinnej młodzieży, jak to miało miejsce w pełnometrażowej animacji z ’99, a o stworzenie jednego z najbardziej bezwstydnie kalorycznych dań na świecie. To danie pochodzi z Quebecu (le french Canda, is le best Canada!), francuskiej prowincji, dzięki której możemy z dumą powiedzieć przyjaciołom „jadłem poutine!” co przy odpowiednio nieumiejętnym akcentowaniu wzbudzi sensacje.

Antler Poutine&Burger

Krakowski lokal, pierwszy serwujący ten przysmak w Polsce, znajduje się nieopodal Rynku, przy ulicy Gołębiej. Czym jest osławiony poutine? Są to frytki polane sosem pieczeniowym, zapieczone pod serem. Wersja krakowska podana w kartonowym kubku zachwyca kremowym serem cheddar, świetnymi, grubymi frytkami i autentycznym sosem na wołowych kościach.

Antler Poutine&Burger

Antler Poutine&Burger

Sam poutine to mało, żeby wypowiedzieć się o tym miejscu, dlatego biorę też burgera – dość duży i sycący, w końcu wybrałem wersję z podwójną „wkładką”, o dobrym doborze dodatków i wysokiej jakości mięsie. Dobry wybór, choć obficie cieknący, co dla mało zręcznej osoby skończy się burgerem na koszulce, spodniach… wszędzie.

Antler Poutine&Burger

Antler Poutine&Burger to niewielki lokal będący lepszą alternatywą dla fast-fooda, co w tym przypadku znaczy „smaczniejszą”, bo poutine do zdrowych, ani lekkich nie należy. Ale co z tego, jeśli jest zniewalająco smaczny?

Antler Poutine&Burger

Antler Poutine&Burger
Adres: Gołębia 10, Kraków
Strona: FB
Godziny otwarcia:
pon. – czw.:
11:00 – 22:00
piąt. – sob.:
11:00 – 23:00
niedz.:
12:00 – 21:00
Numer telefonu: 12 349 07 57

Antler Poutine&Burger

Antler Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!