Zaznacz stronę

Mam wrażenie, że lata minęły od kiedy ostatnio pisałem o streetfoodzie! A to przecież moje korzenie – zanim zacząłem odwiedzać samodzielnie restauracje o „wyższym” profilu, przeszukiwałem wzdłuż i wszerz (nie tylko) warszawskie ulice, w poszukiwaniu dań smacznych i w przystępnych cenach. Kiedyś usłyszałem, że prowadząc Good Place Warsaw powinienem się skupić na białych obrusach, wysokich kieliszkach, zdobionych sztućcach, ewentualnie miejscach minimalistycznych, nowoczesnych, powiedziałbym „hipsterskich”, gdyby to słowo już dawno nie straciło swojego sensu. Jednak nie, upieram się przy swoich burgerach, hot-dogach, Wietnamczykach, barach mlecznych, a nawet i barach przydrożnych – tak długo, jak jedzenie spełnia moje kryteria.

img_8119

Wracając do tematu zasadniczego, Burger Nocą odwiedziłem w dzień i to z oporami. Czemu? Przez nazwę, która sugeruje kolejny lokal bazujący na koniunkturze, dowozy nocne raczej nie słyną z wysokiej jakości, bo i klient nocny nie zawsze jej wymaga – raczej oczekuje czegoś ciepłego i kalorycznego. Na szczęście byłem w błędzie, a burgery w niewielkiej chatce na Starej Ochocie okazały się całkiem warte uwagi.

img_8120

Do wyboru kilka opcji, w cenach od 19 do 35zł, czyli drożej, niż w przeciętnych lokalach tego typu, ściana poinformowała mnie, że wszystkie burgery robione są z rostbefu i rozbratlu wołowiny rasy Limusine. To może tłumaczyć cenę, żeby sprawdzić efekt końcowy, próbuję Opór Burger: podwójna wkładka mięsna (400gr), sałata, czerwona cebula, pomidor, ser cheddar i boczek. Bułka świeżo wypiekana, a mięso dobrze doprawione, soczyste i dobrze wysmażone – z resztą popatrzeć można, jak przebiega cały proces przygotowania burgera. Jeśli o rozmiar chodzi jest przesadzony, przez co ciężko zjeść nie rozwalając pięknej konstrukcji, jednak nawet w kawałkach smakuje bardzo dobrze.

img_8121

Burgery Nocą bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, jednak zastanawia mnie inna rzecz – czy te, które dowożone są nocą, są równie dobre? Muszę się przekonać, choć tak naprawdę nigdy nie potrzebowałem wymówki, żeby zjeść burgera…
Burgery Nocą
Strona: FB
Adres: Radomska 3, Warszawa
Godziny otwarcia: 12:00 – 04:00
Telefon: 787 412 412

Burgery Nocą Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!