Zaznacz stronę

Pewnie już kiedyś pisałem o swoim „okresie krakowskim”. Cóż z tego, skoro można napisać raz jeszcze? W ostatni weekend odwiedziłem Kraków i przy okazji odbiłem dwa kroki od rynku w kierunku ogródka jednej z kamienic, prosto do znanych i lubianych „Chimer”. Jest to letnia instalacja zajmująca cały dziedziniec, gdzie w przystępnych cenach można skorzystać z bufetu, głównie nastawionego na sprzedaż sałatek.

Chimera

Pod ożywczą ścianą zieleni znajduje się lada, na której wyłożone są przeróżne dania, króluje wegetarianizm, choć dorwałem też roladę z indyka – delikatną i dobrą. Mały talerz to cztery dowolnie wybrane porcje, duży – sześć. Na moim miejsce znajduje cukinia faszerowana ryżem i zapieczona serem, tortilla (prawdziwa, ziemniaczana z dodatkiem szpinaku), tarta z puree z brokułów, sałatka z brokułów, wspomniany wcześniej indyk oraz sałatka z selerem.

Chimery

Siła Chimery polega nie tylko na szerokim wyborze dobrych dań, sosów i naturalnych soków, Chimera to przede wszystkim zacisze pośrodku miasta, azyl od hałaśliwego rynku, spokojna i komfortowa przestrzeń. Trochę po krakowsku, trochę nowocześnie, a na pewno dobrze. Zatwardziali miłośnicy mięsa i kuchni cięższej będą rozczarowani… ale nie jest to miejsce skierowane do nich – oni mogą zejść po schodkach w dół i skierować się do restauracji, o której z pewnością kiedyś napiszę.

Chimera

Chimera
Strona: FB
Adres:Św. Anny 3, Kraków
Godziny otwarcia:
pon. – czw.:
09:00 – 22:00
piąt. – niedz.:
09:00 – 22:30

Numer telefonu: (12) 423 21 78

Chimera

Share This

Share This

Share this post with your friends!