Zaznacz stronę

Szybki i konkretny wpis – takie lubię najbardziej. Pamiętacie może szał na kolorowe pączusie z dziurką, kaloryczny zawrót głowy prosto z amerykańskich filmów? Właśnie trafiły na polski grunt w pełnej przepychu i hasztagowanego pornfood, zdobywając nasze serca i media społecznościowe, wszystko za sprawą ekipy znanej z Mr. Pancacke i Dinner 55. Dr. Donut znajduje się na Powiślu, po przeciwnej stronie ulicy do wcześniej wspominanej naleśnikarni. O ile sam lokal jest rozczarowujący: brak miejsca do siedzenia, mamy tu bardziej do czynienia z dużym i ładnie urządzonym okienkiem „na wynos”. A aż prosi się o kawę, napój bogów podkreślający lukrową słodkość i parę stoliczków do przeprowadzenia degustacji.

Dr. Donut

Zabieramy się do jedzenia, mam przyjemność kosztować polew w wersji: Nutella z gwiazdkami Milky Way, lukier z boczkiem w syropie klonowym, Nutella z Nesquikiem, Nutella z migdałami, lukier z M&Ms i lukier z . O ile niebieski i zielony lukier nie wyglądają przesadnie apetycznie, tak reszta jest ucztą dla oczu. Smak, jak to mają do siebie donuty przesłodki, zjedzenie dwóch wymaga samozaparcia lub, jak wspomniałem wcześniej, kawy. Większości dodatków nie trzeba przedstawiać, od razu nasuwa się odpowiedź na pytanie: czy zadziała na pączku? TAK, zadziała. Zwłaszcza karmelizowany boczek z syropem klonowym.

Dr. Donut

Dr. Donut traci na formule lokalu: jako okienko sprawdziłby się świetnie bezpośrednio na linii metra, jako cukiernia desperacko potrzebuje stolików. Pączusie bronią się same, jednak póki co w wersji cateringowej (kto na imprezie odmówi kolorowemu pączusiowi?).

Dr.Donut

Adres: Solec 103
Nr. tel.: 509276840
Godziny otwarcia:
pon. – piąt.:
11:00 – 19:00
sob. – niedz.:
12:00 – 20:00
Strona: FB

Share This

Share This

Share this post with your friends!