Zaznacz stronę

Mam dobrych przyjaciół. Ilekroć jestem gdzieś w podróży – ostatnio coraz częściej z +Social – zaprowadzają mnie w miejsca, które smakiem i klimatem zaskakują. Tak na pewno było w Lublinie, gdzie trafiłem do baru, czy nawet restauracji tajwańskiej, która ze względu na znajdujące się w pobliżu Wydział Farmaceutyczny i szpital, ma sugestywną nazwę Eat-ER. Do tego logo „zawałowe” i dość oszczędne wnętrze… Na pierwszy rzut oka nie spodziewałem się zbyt wiele – mocny zapach smażeniny z wnętrza nie dodawał uroku, za to ilość stołujących się wewnątrz Azjatów przekonała mnie, że warto dać miejscu szansę (obecność „autochtonów” dla danej kuchni zawsze uwiarygadnia miejsce).

Eat-ER

W naszym zamówieniu znalazły się pierogi (w odróżnieniu od mniejszych pierożków – nazewnictwo bawi mnie tu bardzo), Rice Rolls (tajwańska wariacja na temat kimbapu, podana na ciepło) oraz makaron z wołowiną, czyli pho w lokalnej wersji. Do tego bubbletea, tu zaskoczenie, bo jest możliwość zamówienia napoju z budyniem! Mniam! Wszystko w cenach wahających się od 10 do 18zł, czyli stosunkowo tanio.

Eat-ER

Tłusty napar był pełen smaku, wołowina miała świetną pół-ugotowaną formę, lecz z prawdziwym zachwytem muszę opisać ręcznie robiony makaron. Szczerze uważam, że to jedna z lepszych zup typu pho, jakie kiedykolwiek jadłem – dość ostra, z wkładką w postaci kapusty pekińskiej.

Eat-ER

Eat-ER

Niepozorna rolka zabiła mi dużego ćwieka: nie jest to kimbap, bliżej temu do nowoczesnego fast-fooda, azjatyckiej kanapki. Wybrałem rice rollsa z chrupiącym kurczakiem, w środku znajdowała się też pikantna pasta. Ryż kleisty, acz nie w sposób japoński… Ciekawe danie, które łączy w sobie kilka smaków naraz i udowadnia, że kuchnia azjatycka ma mi jeszcze wiele nowego do zaoferowania.

Eat-ER

Na sam koniec pierogi, czyli polane sosem ostrygowym, podobne europejskim sakiewki nadziane wieprzowiną. Dobre, acz w porównaniu do dań poprzednich niczym nie zaskakują.

Eat-ER

Czy na jedzenie, czy na łyk bubbletea – Eat-ET to świetne i niedrogie miejsce oferujące orientalny smak. Może lokal nie jest najpiękniejszy, tak warto przecierpieć dla smaku… Albo przynajmniej złapać w rękę rice rollsa!

Eat-ER

Eat-ER
Adres: ul. Witolda Chodzki 19, Lublin
Strona: FB
Godziny otwarcia:
pon. – sob.:
08:00 – 21:00
niedz.:
11:00 – 21:00
Telefon:732 988 999

Share This

Share This

Share this post with your friends!