Zaznacz stronę

Wróciłem na bazar przy Alei Lotników, miejsce o tyle mi bliskie emocjonalnie – jak już kiedyś wspominałem, niedaleko stąd znajdował się jeden z budynków mojego Wydziału Fizyki – o tyle odległe geograficznie od mojej kochanej Saskiej. Dzielnym trzeba być, zwłaszcza biorąc pod uwagę deszcz gęsty i rzęsisty, ze śniegiem przemieszany, za to doskonale podkręcający apetyt. Bezproblemowo trafiłem do pawilonu 141 i odrazu poczułem, co jest tu serwowane… Gdybym postępował zgodnie ze swoimi zasadami, powinienem odpuścić sobie wizytę. Jednak przymykając oko na bazarkowe warunki, zostałem. To był dobry wybór!

El Czori

Czoripan, co to takiego? Chorizo + pan, nie trzeba być językoznawcą, by łatwo dojść do znaczenia tego złożenia – chleb z kiełbasą! Czym różni się od niemieckiego Currywursta, czy amerykańskiego hot-doga? Argentyńskie chorizo odbiega od hiszpańskiego, nafaszerowanego papryką, bliżej mu raczej do naszej białej kiełbasy, rozkrojone na pół w bułce, nazywane jest „mariposa” – motylkiem. Czoripan to chrupiąca bułka, nafaszerowana warzywami, sosem i wyżej wspomnianą kiełbaską, najczęściej przygotowywana jako przekąska, przystawka lub dodatek, jednak też popularna jako argentyński street food.

El Czori

Rozpieszczając się, spróbowałem: czoripana, czisbeef, czefrytki,argentyńskie empanady i zapiłem całość yerbą. Czroipan świetny, wersja z wołowiną i serem (czisbeef) nawet lepsza, dosłownie atakuje kubki smakowe – wszystko jest tłuste, jednak to świetnie współgra z formułą dania. Frytki przeciętne, ratuje je sos czosnkowy na bazie oliwy. Empanady ogromne, potężnie nadziane, smakiem przypominają mi ruskie czeburieki (przypominam, najlepsze w Kluklovka!). Do nich podany sos chimchurri… pycha!

El Czori

El Czori

IMG_4037

El Czori to miejsce przy bazarku, jednak właściciele pozytywną i pełną uśmiechu obsługą wynagradzają wszystkie mankamenty lokalizacji. Tu jest wesoło, tu chce się jeść, właściwie jedyne, co wymagałoby poprawy, to lodowata łazienka i intensywny zapach smażeniny – po wyjściu z lokalu cały pachnąłem kuchnią. Co do samego jedzenia: przepyszne, a relacja jakość/cena powala. Aż zacytuję słowa pochodzące z FB restautacji: Buena suerte y muchos clientes !!!

IMG_4044

El Czori

El Czori
Strona: FB
Adres:
Godziny otwarcia:
pon.-piąt.:
10:00 – 19:00
sob.:
10:00 – 14:00
Numer telefonu:
570 796 702

El Czori

El Czori Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!