Zaznacz stronę

Co jakiś czas słyszę o zdrowszej, lub w inny sposób „lepszej” wersji popularnych punktów fast-food. Gdy około pięć lat temu zaczynała się warszawska burgeromania, niejeden raz padało hasło „burgery jak w McDonaldzie/Burger King, tylko smaczne i zdrowe”. Fat Cat Chicken Spot budzi podobne skojarzenia, tym razem w kierunku KFC, czyli najpopularniejszej w Polsce sieci sprzedającego kurczaka w panierce. No, chyba że komuś – podobnie jak i mi – babcia panierowała kotlet drobiowy, wtedy… A wracając do porównania: w KFC nie jadłem od początku studiów, kiedy to stwierdziłem, że wyraźniejszy od smaku mięsa jest odór tłuszczu. Czy Fat Cat Chicken Spot jest streetfoodową alternatywą, która zdobyła moje serce?

Fat Cat Chicken Spot

Lokal wciśnięty jest w szereg przy ulicy Wilczej – niewielki wagonik ma urokliwe wnętrze, z neonową mapą Warszawy na prawej ścianie. Nie jest mi jednak dane nacieszyć się widokiem całkiem zacnej aranżacji małej przestrzeni, gdyż brak klimatyzacji w te upalne dni zabija. Zwłaszcza w restauracji, która temperaturę podnosi smażeniem na okrągło. Nieświadomy siadam przy stoliku obok wejścia. Błąd, już trafiłem do ogródka lokalu z cygarami, znajdującego się drzwi w drzwi z Grubaśnym Kociakiem.

Fat Cat Chicken Spot

W menu trzy opcje: kurczaki samodzielnie, w zestawie z dodatkami, oraz podane w kanapce. Decyduję się na zestaw wzbogacony o frytki i colesława, odpowiednik kubełka KFC. Slim cat (48PLN) to czternaście skrzydełek bądź cztery nóżki bądź osiem stripsów, ewentualnie kombinacja powyższych. W moim ląduje jedna nóżka, dwa stripsy i cztery skrzydełka. W zestawie są też dodatki, ale o nich napiszę później, zaczynając od najważniejszego – kurczaków. Jeśli miałbym oceniać składniki i pomysł – piątka z plusem. Mam jednak zastrzeżenia co do wykonania – stripsy są tłuste, odsączenie ich, bądź umieszczenie na papierowym ręczniku po smażeniu zdziałałoby cuda…

Fat Cat Chicken Spot

Jeśli o dodatki chodzi, colesław był bezbłędny, frytki dobre, natomiast bataty, wybrane jako alternatywa dla drugiej porcji frytek – surowe w środku. Nie podeszła mi też salsa mango-habanero, była zdecydowanie zbyt rzadka, co utrudniało maczanie w niej reszty posiłku – skierowałbym tu do GringoBar, gdzie jadłem najlepszą salsę tego typu.

Fat Cat Chicken Spot

Fat Cat Chicken Spot to miejsce nierówne. Koncept rozgrzewa serce i żołądek, jednak do mistrzostwa potrzeba dużo praktyki i zdecydowanie mniej pośpiechu – ludzie to docenią, obiecuję.

Fat Cat Chicken Spot

Fat Cat Chicken Spot
Strona: FB
Adres: Wilcza 26, Warszawa
Godziny otwarcia: 12.00-22.00
Numer telefonu: 570 640 030

Fat Cat Chicken Spot Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!