Zaznacz stronę

Są miejsca, które budzą zachwyt, onieśmielają przemyślanym pomysłem, mnogością opcji lub przeciwnie – paroma wyspecjalizowanymi majstersztykami. Bywają restaurcje, które stawiają wszystko na ostrzu noża, niewiele pozostawiając wyobraźni. Po drugiej stronie spektrum są kuchnie otwarte, będące w stałym dialogu z klientem. Fresh PAsta Point nie zalicza się ani do pierwszej, ani do drugiej kategorii. Co nie znaczy, że jest źle.

Fresh Pasta Point

FPP (skrót bawi mnie, bo jako młody człowiek grywałem w komputerowe strzelanki) jest niewielkim lokalem pośrodku Chmielnej – estetycznie poprawnym, raczej oszczędnym w formie. Trzy rodzaje wyrabianych tutaj makaronów: spaghetti, penne, tagliatelle, fusilli można skomponować z siedmioma „wkładkami”, trzema mięsnymi: bolognese, carbonara i alfredo oraz czterema wegetariańskimi: funghi di bosco, ricotta, arrabiatta i pesto. Prosto i tanio, wszystkie dania wahają się koło dziesięciu złotych, dodatki kosztują złotówkę. A porcja nie jest mała!

Fresh Pasta Point

Próbuję tagliatelle z sosem alfredo. Jest bardziej niż poprawnie, jest całkiem smacznie. Lokal na blogu powinien mieć własną kategorię – alternatywa dla fast food – i w tej kategorii zasługuje na koronę. Nie ma tu nic odkrywczego, nic zaskakującego czy porywającego, jednak spełnia dokładnie tę rolę, którą spełniać ma. Karmi dobrze i w przyzwoitej cenie, dlatego z pewnością tu wrócę.

Fresh Pasta Point
Strona: FB
Adres: ul. Chmielna 13
Godziny otwarcia:
pon.-śr.:
11:00 – 21:00
czw.-piąt.:
11:00 – 23:45
niedz.:
11:00 – 21:00
Telefon:

Fresh Pasta Point

Fresh Pasta Point Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!