Zaznacz stronę

Kiedy myślałem, że sezon jesiennych przeziębień ominął mnie szerokim łukiem, kiedy wyśmiałem wszystkich kichających, parskających i chrząkających, kiedy hartowałem się dziesięciokilometrowymi biegami… Dopadło mnie jedno z najgorszych przeziębień w historii ludzkości. No dobra, może nie ludzkości, ale i tak było dość źle (drogie Panie, mężczyzna nie choruje, mężczyzna walczy o życie). To stało się pretekstem, by wysłać bardzo drogiego mi gońca do Handrolla na ulicę Francuską, gdzie kupić można prawdziwie cudowny przysmak (za niedługo, tj od dziś, Handroll swoją siedzibę ma także na Oboźnej).

Handroll

Handroll to lokal z sushi, nastawiony na opcję „na wynos”, bądź jak sami mówią „grab & go”. Wybaczam ten anglicyzm, gdyż rolki – i tu dosłownie, ponieważ sprzedawane są niepokrojone – są pyszne! Do tego przyjazna cena, która sprawia, że sushi „wchodzi pod strzechy” i staje się zdrowszą alternatywą przekąski z fast foodu. Jedna rolka to wydatek rzędu dziesięciu-szesnastu złotych, a forma podania ułatwia konsumpcję w drodze.

Handroll

Spróbowałem dwóch rodzajów: Philadelphia (12zł) oraz Tempura (14zł). Pierwszy to spory kawałek łososia z avokado i serkiem philadelphia, owinięty ryżem i nori, drugi to dwie krewetki w tempurze z majonezem i porem. Brzmi znajomo? I bardzo dobrze, smak jest znajomy wszystkim amatorom „zamerykaniozwanego” sushi, to forma przyciąga i sprawia, że stare doświadczenie można odkryć na nowo! Sosy widoczne na zdjęciu to sojowy, rozwodnione wasabi i coś podobnego koktajlowemu, dobrze pasujące do krewetek w tempurze.

Handroll

Może Handroll nie wyleczył mnie z grypy, ale z pewnością uprzyjemnił cierpienia. Z czystym sercem polecam, zwłaszcza jako zamiennik klasycznej kanapki – hej, ryba zdrowa jest!

Handroll
Strona: FB
Adres: Ul. Francuska 32
Ul. Oboźna 11
Godziny otwarcia: codziennie 12:00 – 21:00
Telefon: 22 299 03 00

Handroll Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!