Zaznacz stronę

Jeśli Sopot kojarzy Wam się jedynie z obleganymi sieciówkami, płatnym molo i wszechobecnymi turystami, to dziś mam Wam do zaoferowania spojrzenie z trochę innej perspektywy. Nieopodal dworca, przy ulicy Władysława Jagiełły, w jednym z gęsto postawionych tam domów, znajduje się Stacja Sopot – restauracja zdecydowanie slow food, miła odmiana na jednostajnej, nieznośnie komercyjnej nadmorskiej scenie kulinarnej.

img_7861

Z zewnątrz jest ładnie, zielono i domowo, czuję się jakbym odwiedzał domek znajomych, a nie wchodził do lokalu; pomimo małego ogródka decyduję się na stolik wewnątrz, tam równie przyjemnie: niebieskie akcenty przełamują drewniane wykończenie, w drugiej sali fascynuje mnie czarno-biały, wielki obraz sopockiego molo. Za barem wypisane są polecane alkohole, jednak ja spoglądam nie na bar, a w kartę. Prawdziwy misz-masz: od chilli con carne, przez dymiący tatar wołowy, po pierogi z cielęciną i sosem grzybowym whiskey. Jak tak duża różnorodność zadziała na talerzu?

img_7858

img_7855

Na początek próbuję BanhMi, co jest dość ryzykownym wyborem – nie łatwo o dobrą wietnamską kanapkę, tutejsza jest raczej wariacją na temat, ponieważ w środku, zamiast pasztetu i wędliny (ew kaczki), znajduje się pulled pork. Całkiem niezła ciągnięta wieprzowina, jeśli mogę dodać. Do tego pszenna bagietka, sos HoiSin, piklowane warzywa, kolendra, chilli i chipsy z batatów – zwłaszcza te ostatnie fajnie jest pochrupać. Jeśli miałbym traktować to jako BanhMi nie byłbym zadowolony, jednak w kategorii kanapki z mięsem jest bardzo dobrze, jedynie bułka mogłaby być miększa.

img_7856

Ponieważ zdrowo trzeba jeść… Nie, nie będę nikogo oszukiwał, wystarczy, że przejrzycie moje wpisy i od razu mit padnie. Ale tak, tym razem próbuje sałatki z łososiem glazurowanym w sosie teriyaki. Teriyaki to sos nie byle jaki, przez pewien czas go unikałem, ponieważ zbrzydł mi od nadużycia w domu (tak, marynowałem w nim niemal każde mięso). Ten czas minął bezpowrotnie, natomiast danie w Stacji Sopot jest bardzo dobre, dodatek imbiru marynowanego i chilli przyjemnie odświeża smak.

img_7850

Stacja Sopot to bardzo miłe i spokojne miejsce, które poradziłoby sobie nie tylko w Sopocie, ale i w mniej turystycznej miejscowości. Co prawda karta to wesoły rozgardiasz, jednak działający – a to przecież najważniejsze. Przy następnej wizycie w Trójmieście z przyjemnością wpadnę, by wypróbować inne dania z karty.

Stacja Sopot
Strona: FB
Adres: Władysława Jagiełły 3/1, Sopot
Godziny otwarcia: od 12:00 do ok. 22:00
Numer telefonu: +48 508 785 288

Stacja Sopot Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

img_7860

Share This

Share This

Share this post with your friends!