Zaznacz stronę

W miniony weekend wybrałem się na targi Sneakerness, o ile samo wydarzenie było trochę mniejsze, niż się spodziewałem, tak pod Pałacem Kultury i Nauki natknąłem się na wielki postój foodtrucków! Było to pożegnania lata w ramach „Żarcia na kółkach”, a ilość i różnorodność jedzeniówek (jedzechodów? żarciochodów? żarżarówek?) zachwycała. Moje głodne oczy zafiksowały się na jednym punkcie – La Chica Sandwicheria, czyli foodtruck sprzedający kubańskie kanapki, o którym wiele słyszałem, a nie miałem wcześniej okazji jeść.

La Chica Sandwicheria

Znacie film Chef? Jeśli nie, gorąco zachęcam do poświęcenia niecałych dwóch godzin, jest to ciepła historia relacji ojciec-syn, dla której tłem i treścią staje się szef kuchni, który po konflikcie z blogerem kulinarnym (erkhm, erkhm) traci pracę i decyduje się otworzyć własny foodtruck. A co sprzedawane jest z okienka? Właśnie kubańskie kanapki!
W ofercie Chica znajdziemy je w następujących wersjach: Classic (z pulled porkiem, serem, szynką i piklami), Picante z ostrymi jalapenos i bekonem, Green & Bean, czyli wersja wege (pasta z czerwonej fasoli i masła orzechowego), BLT, czyli wariacja na temat amerykańskiego bekonu, sałaty i pomidora. Sam wybrałem Mango Tango, zawierającą grillowanego kurczaka, mango, sałatę, majonez kolendrowy i czerwoną cebulę.

La Chica SandwicheriaLa Chica Sandwicheria

Kanapka była bardzo dobra, sposób podania lepszy, niż w większości foodtrucków – w kartoniku, z chusteczkami i widelczykiem. Zaskakująco dobry jest chleb, ciepły i smakowity, przygotowany z masłem, opiekany i aromatyczny. Sos kolendrowy nie gryzie się ze słodkim mango, wręcz przeciwnie, uwypukla jego słodycz. Pozycja wspaniała, jednak pozostaje kwestia ceny – 22 złote za kanapkę? Rozumiem, że jest to unikat na warszawskim rynku, wciąż uważam, że to cena zdeycdowanie zawyżona i odstraszająca od foodtrucków, które z założenia miały być tańszą alternatywą dla restauracji…

La Chica Food Truck
Strona: FB
Adres: zmienny, patrz strona
Godziny otwarcia: zmienne
Numer telefonu: 603173037

La Chica Sandwhicheria Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!