Zaznacz stronę

Miewam szczęście do losowych wyjść, czy raczej przypadkowych „wejść” do napotkanych po drodze lokali. W ostatni weekend razem z +Social odwiedziłem Trójmiasto, co stało się bezpośrednią przyczyną łowów w poszukiwaniu dobrego obiadu. Trafiłem do niepozornego, dość niewielkiego – cztery stoliki na trzydziestu metrach kwadratowych – lokalu o enigmatycznej nazwie „Lee’s Chinese”, czyli chińskie od Lee, chińczyk u Lee, kuchnia orientalna w wersji Lee… Nad interpretuje. Wnętrze nie odznaczało się niczym szczególnym, ot, restauracja orientalna, nie miałem wielkich oczekiwań. A jak było?

Lee's Chinese

Karta obszerna, pełna klasyków kuchni chińskiej, ponieważ jesteśmy we troje, zamawiamy trzy dania: bakłażana w cieście, kurczaka Gong Bao oraz wołowinę w sosie karmelowym i chilli. Ceny są trochę wyższe (25-35zł), niż w „chińczykach”, natomiast jakość… Zacznę od końca, jako że wołowina okazała się absolutnie powalająca! Mięciutka, ale nie w żujący i nieprzyjemny sposób, tylko w dobry, satysfakcjonujący, sos delikatny i słodkawy, podniósłby walory większości dań, z którymi byłby podany. Do tego cienkie plasterki chilli pływające w środku, zmieniające całkowicie odbiór dania. Polecam!

Lee's Chinese

Bakłażan dość standardowo, spore kawałki w cieście, za to maestria szefa kuchni objawiła się w gęstym i gorącym sosie, podanym do dania – palce lizać!

Lee's Chinese

Kurczak wzbudził najmniej emocji, co wcale nie znaczy, że był zły, wprost przeciwnie, bardzo poprawne danie przystrojone orzechami ziemnymi w dużej ilości, papryką, porem i mniejszą ilością chilli – pomimo, że danie jest „na ostro”, jest znacznie łagodniejsze od dodatku do wołowiny. A może moja percepcja uległa tam zmianie przez to, że sos karmelowy był tak łagodny?

Lee's Chinese

Zdaje mi się, a refleksja ta nadchodzi zwykle podczas pisania ostatnich zdań recenzji, że zbyt często chwalę restauracje. Ale cóż zrobić, jeśli jest naprawdę dobrze? Kazusem dobrej restauracji o znikomym PR, za to bardzo wysokim poziomie kuchni, na stronie FB czytam, że lokal istnieje od dziesięciu lat i jest inwestycją rodzinną. Może i dobrze, że Lee’s Chinese nie przerodziło się w ogólnopolską sieć, bo mając wszystkie ku temu predyspozycje (dwa lokale w Trójmieście), pozostają ostoją kameralnej i dobrej gastronomii.

Lee's Chinese

Lee’s Chinese

Adres: Korzenna 1b, Gdańsk
Strona:FB
Godziny Otwarcia: codziennie 12.00-21.00
Numer telefonu: 58 691 58 62

Share This

Share This

Share this post with your friends!