Zaznacz stronę

I jak tu żyć? Jak podróżować? Gdy Piotrkowska w Łodzi pełna lokali zachęcająco wyglądających i kartami kuszących, a ja tylko jeden obiad mogę zjeść, jeszcze do tego najlepiej lekki, bo dieta i tym podobne zdrowotne sprawy? Zdecydowałem się na OFF-Piotrkowską, cudowny zakątek w tak charakterystycznym dla Łodzi, poprzemysłowym stylu, gdzie zarówno nie brak jest modnych restauracji, modnych butików i takiż ludzi.

MITMI restobar

Cegła sprzyja jedzeniu, zawieszone na ścianach obrazki z cytatami z popkultury autorstwa Daria rysuje jak najbardziej też. Ogólnie mówiąc ładnie tu, przyjemnie jest siedzieć zarówno w nowocześnie odrestauraowanym wnętrzu, jak i na wewnętrznym dziedzińcu, przy świeżo wystawionych stolikach. Ale! Zamawiamy: burgera tradycyjnie, jako wyznacznik poziomu danego miejsca (jeśli już w karcie dajesz burgera, zrób go dobrze), risotto i deser w postaci musu czekoladowego.

MITMI restobar

Przewrotnie, zacznę od końca, czyli od najlepszej części posiłku. Mus z białej czekolady mnie zachwycił, kupił, zabrał serce i oddech: idealnie puszysta konsekwencja, odrobinki brownie rozsypane dookoła, posypka cukrowo-wiśniowa, dwa listki mięty i cienkie niczym włos, nasiona sezamu oblane karmelem. Gdybym mógł, co dzień przychodziłbym tu na to małe arcydzieło sztuki kulinarnej – zaryzykuję stwierdzenie, że nie znudziłby mi się nigdy!

MITMI restobar

Gorszą opcją było risotto z kurczakiem, parmezanem, rukolą i wiśniami. Kurczak gotowany i bardzo neutralny, podobnie poprawne risotto o dobrej konsystencji, całość ożywiała odrobina wiśni, jednak w całości – poprawnie, nudno.

MITMI restobar

I dochodzimy do przykrego wspomnienia, jakim był burger – czy wystarczy jak powiem, że nie smakował? No dobrze, szybko więc: twarda bułka, spalone mięso, żujące się ćwiartki ziemniaków. Surówka ok.

MITMI restobar

Zgodnie z zasadą polaryzujących przeciwności, w MitMi albo trafimy w dziesiątkę, albo spudłujemy. Jednak dla deseru każda próba warta jest ryzyka niepowodzeń, dlatego wciąż mówię: sprawdźcie to. W najgorszym wypadku posiedzicie w naprawdę ładnym, postindustrialnym otoczeniu.

MitMi
Adres: Piotrkowska 138/140
Łódź
Strona: FB
Godziny otwarcia:
pon. – czw.:
09:00 – 23:00
piąt.:
09:00 – 02:00
sob.:
10:00 – 02:00
niedz.:
11:00 – 23:00
Numer telefonu: 508 523 566

MITMI restobar

Share This

Share This

Share this post with your friends!