Zaznacz stronę

Mad Mick to miejsce fajne. Nie lubię uniwersalnej nijakości tego określenia, ale idealnie pasuje do panującego tu, luźnego klimatu – grupa anglojęzycznych, podgolonych pracusiów zaśmiewa się w oczekiwaniu na obiad. Oj, zmieniłyście mi się Katowice, zmieniły.

Mad Mick

Burger w Katowicach brzmi jak najbardziej naturalnie, kuchnia śląska zawsze była ciężka, tłusta i pełna mięsiw – uwielbiam to! Gdyby ktoś powiedział mi, że pierwszy Hamburger powstał właśnie na Śląsku (a nie w Hamburgu, choć dla niektórych to pewnie jedna opcja) – nie zdziwiłbym się.

Mad Mick

Od wejścia czuć kuchnią, co gdzie indziej mogłoby mnie zniechęcić, jednak w niewielkich burgerowniach jest to zapach pożądany, a przynajmniej spodziewany w apetycznej wersji. Wybieram dwa burgery, zajmuję miejsce przy potężnym stole, po chwili docierają sosy – wielki plus, na każdym ze stołów znajduje się ich pełen komplet, czyli sześć sztuk. Czas oczekiwania na obiad jest dłuższy, niż zapowiadano przy kasie, za to gdy docierają, nie kryję entuzjazmu. Pierwszy, to podwójny Englishburger: 400gr wołowiny, jajko, cheddar i bekon. Zestawienie bardzo sute i przyjemne, wołowina jakości dobrej, bułka sprężysta. Frytki, które towarzyszyły tez drugiemu burgerowi – takie sobie, przeciętne. Drugi to pojedynczy (200gr) Cheesburger – klasyka gatunku, z nadzieniem w postaci sera, sałaty, pomidora i cebuli.

Mad Mick

Mad Mick

Miejsce godne polecenia, burgerownia, która poza samym daniem serwuje luz, poczucie niezobowiązującego komfortu, dotychczas nie tak częste w śląskich restauracjach.

Mad Mick
Strona: FB
Adres: Warszawska 13, Katowice
Numer telefonu: +48 535 466 866

Mad Mick Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!