Zaznacz stronę

Kraków, Kraków, ach to Ty! Będąc przejazdem zahaczyłem dobrze znane moim czytelnikom Chimery, jednak poza głodem, motywacją do eksploracji kulinarnych jest ciekawość – w tym przypadku do tego, jak rozwija się popularność kuchni koreańskiej. I tak trafiłem do Oriental Spoon, niewielkiego lokalu tuż poza granicami okalających krakowski rynek plantów, gdzie podawany jest głównie bibimap.

Oriental Spoon

Szczerze, widząc sposób, w jaki podane jest to klasyczne danie, niemal nie wyszedłem z lokalu. Bibimbap powinien być w podgrzanej, żeliwnej misce, której temperatura pomaga dosmażyć składniki w trakcie mieszania – w końcu to „mieszany ryż”! Na szczęście nie dałem się zniechęcić, bo jakość składników jest naprawdę wysoka. Spróbowaliśmy dwóch rodzajów dania: z tofu i z bulgogi (koreańską słodką wołowiną, mój przepis dostępny tutaj). Inne wersje „wkładki” to kurczak curry i kalmary (rym niezamierzony).Żałuję, że w trakcie mojej wizyty, niedostępny był kimbap.

Oriental Spoon

Tofu było świetnie przygotowane, a moja towarzyszka, prawdziwa mięsosceptyczka stwierdziła, że jego konsystencja i doprawienie należało do najlepszych, jakie jadła.

Oriental Spoon

Bulgogi były dokładnie takie, jak tego oczekiwałem – miękkie, lekko słodkawe i charakterne. Warto powiedzieć o reszcie składników „mieszanego ryżu”, w tym o batatach, które ostatnimi czasy uwielbiam, ogórku zielonym, fasoli, marchewce, kapuście i… gorczycy. Całość wymieszana i polana sosem, tu znowu jest wybór, choć uważam, że do bibimbapu najlepiej wybrać klasyczny, pikantny i gęsty gojuchang (poza nim sojowo-cytrynowy, oraz słodko-kwaśny).

Oriental Spoon

Czego bym od Oriental Spoon oczekiwał? Ładniejszego podania dań w lokalu, o ile karton „na wynos” rozumiem, tak bibimbap sporo traci na miejscu przez brak podgrzewanej miseczki. Niech tylko utrzyma się jakość produktów, a będę tu stałym gościem, nie mogę doczekać się też innych propozycji rodem z Korei – jako fan kultury i kuchni.

Oriental Spoon
Strona: FB
Adres: ul.Paderewskiego 4, Kraków
Godziny otwarcia:
pon.-piąt.:
11:00-20:00
sob.:
12:00-20:00
niedz.:
13:00-18:00
Numer telefonu: +48 537 115 131

Oriental Spoon Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!