Zaznacz stronę

W ostatni weekend już po raz drugi odwiedziłem Poznań razem z +Social, impreza była niesamowicie udana, co jak wiadomo, prowadzi do wzmożonego apetytu „dzień po”. A, że przy okazji musiałem dość wcześnie wracać do Warszawy, to jeszcze przed dziesiątą rano błąkałem się po Poznaniu w poszukiwaniu miejsca na śniadanie – niestety, siódmego dnia tygodnia godziny poranne nie są zbyt popularne, dlatego bardzo trudno było o życzliwe miejsce. Wtem, przy ulicy Kościuszki, nieopodal mojego ulubionego Blue Note, napotkałem namalowany szyld „Ptasie Radio”.

Ptasie Radio

Pomimo, że oficjalną godziną otwarcia była 10, to przemiła obsługa wpuściła mnie dwadzieścia minut wcześniej, a nawet napoiła zbawienną kawą. Przed wyborem śniadania – a jest on całkiem spory – mogłem popodziwiać wnętrze: wysokie, naprawdę wysokie sklepienia, meble, które mogłyby pochodzić z wysypiska śmieci, a przerobione w ten sposób, że każdy miłośnik staroci zapałałby pożądaniem, malowane ściany i dużo, dużo przestrzeni. Ten lokal oddycha, tu można odpocząć – a przynajmniej tak ćwierkają ptaszki.

Ptasie Radio

Razem z towarzyszką decydujemy się na Śniadaniowy Półmisek Rozmaitości, w zestawie: gorące frankfurterki oraz jajka sadzone, ser brie do pary z szynką, a także hummus, pomidor, ogórek oraz świeże bułeczki. Ponieważ moja osoba towarzysząca nie może jeść sadzonych, prosimy o jajka gotowane – nie jest to żadnym problemem. Całość pięknie się prezentuje, a walory smakowe są oczywiste. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to do pieczywa, które jak na poranek, nie było cieplutkie. Hummus zdecydowanie należy do dobrych, frankfuterki raczej nie wyróżniają się niczym szczególnym.

Ptasie Radio

Ptasie Radio

Pozazdrościłem jajek i wziąłem dodatkowo jajecznice z chorizo, która podana była z miseczką oliwek, i podobnie jak wcześniejszy półmisek, z pomidorem i ogórkiem, oraz pieczywem z masłem ziołowym.

Ptasie Radio

Ptasie Radio to lokal artystyczny, w sposób bardzo niewymuszony, trudno jest mi wyobrazić sobie osobę, która czułaby się tu źle. Śniadanie na piątkę, obsługa podobnie, nastrój historycznej części Poznania zachowany… Aż żałuję, że nie znam podobnego miejsca na warszawskiej Starówce. Czyżby luka rynkowa?

Ptasie Radio

Adres: Kościuszki 74
Numer telefonu: 0618536451
Strona: FB
Godziny otwarcia:
pon. – piąt.:
08:00 – 00:00
sob. – niedz.:
10:00 – 00:00

Share This

Share This

Share this post with your friends!