Zaznacz stronę

Niespodziewanie Poznań okazał się mekką kuchni azjatyckiej – po niesamowicie udanej wizycie w YetzTu, przyszedł czas na Rico’s Kitchen, które z tego co się dowiedziałem, niedawno zmieniło lokalizację. A może i nazwę, ponieważ nad wejściem widnieje napis „Ojisan Milk Bar”, pomimo że eksperci nazywają to miejsce inaczej. Nowy lokal jest przestronny i urządzony dość surowo, z wielkimi czarno-białymi zdjęciami na ceglanych ścianach, drewnianymi stołami i ku uciesze moich oczu – wystawionymi na widok rybami i owocami morza. Zajęte w dużym stopniu stoliki zachęcają do wizyty, jednak zanim się tu wybierzecie polecam sprawdzić dostępność miejsca – obsługa wydaje się nie panować nad klientelą.


Rico's Kitchen


Niestety, obsługa nie należy do najlepszych – powolna a wręcz opieszała, trudno dowiedzieć się czegoś na temat rezerwacji, bo zarezerwowane stoły nie są należycie oznaczane. To nie zniechęca mnie i grupy znajomych przed zamówieniem sporego posiłku. Wybieramy zupę z owoców morza, smażonego bakłażana, makaron chiński smażony z warzywami i wołowinę w sosie śliwkowym. Wszystko podane jest na pasującej do siebie, chińskiej biało-niebieskiej zastawie, co dobrze wpływa na estetyczny aspekt posiłku.


Rico's Kitchen


Zupa jest typowym zagęszczonym mąką naparem z dodatkiem paluszków krabowych, kalmarów i ośmiorniczek. Naprawdę duża porcja – podobnie, jak w przypadku pozostałych dań, jest bardziej pomyślana dla grupy, niż dla pojedynczego smakosza. Małe miseczki pozwalają na rozlanie jej i wielokrotne dokładki.


Rico's Kitchen Bakłażan jest bardzo miękki, wręcz rozpada się w ustach, smak wzmocniony kawałkami orzechów jest bardzo esencjonalny – to zasługa gęstego sosu i naprawdę świeżych składników.


Rico's Kitchen


Wołowina w sosie śliwkowym z dodatkiem brokuła, cebuli i selera była niesamowicie krucha, a sos hoisin, tradycyjny sos przyrządzany na bazie soi i śliwek jest robiony na miejscu i niesmaowicie aromatyczny. Podobnie jak sos, na miejscu przygotowywane są nudle, makaron chiński, który idealnie uzupełnia posiłek.


 

Rico's Kitchen


 

Wielkie porcje i miły dla oka wystrój, gwarancja świeżości i niedrogie ceny – gdyby nie obsługa, byłaby to chińska idylla. Poznań zaskoczył mnie wieloma skarbami, a to wciąż nie koniec… Jeśli znacie jakieś miejsca godne polecenia – piszcie ( kontakt@goodplacewarsaw.pl )! Z przyjemnością je sprawdzę.


 

Rico’s Kitchen

Adres: Ul.27 Grudnia 9, 61-737 Poznan, Poland

Strona: FB

Godziny otwarcia:

pon. – niedz.:
00:00 – 22:00

Telefon: 531309158

Share This

Share This

Share this post with your friends!