Zaznacz stronę

Chmielna jest doskonałym miernikiem warszawskich trendów i nastrojów, chcesz zobaczyć, co teraz noszą „modni” ludzie? Zapraszam pomiędzy Nowy Świat a Marszałkowską. O czym rozmawiają studenci? Deptak po wschodniej stronie PKiN zaprasza. Co się jada? Chmielna stoi otworem. Pojawienie się „rolek”, czyli niepokrojonych sushi, podanych w formie przypominającej wschodnią kanapkę było kwestią czasu. Jak sprawuje się Rolls Rolls?

IMG_5245

Wizyta w Rolls Rolls zapowiadała się bardzo dobrze, fejsbukowa strona zachęca kolorami i ciekawszymi, niż konkurencja opcjami nadzienia – jest na lokal pomysł, jest polot w wykonaniu. Niestety, percepcję całej wizyty zepsuł mi doszczętnie czas oczekiwania na rolki. Zasadniczo przez formę lokalu, czyli niewielki wagonik, przez sam „doręcznny” charakter dania, kojarzę je z szybką przekąską. Czekałem ponad czterdzieści minut i nie chodzi tu o to, że było pełno osób – kolejka przede mną składała się maksymalnie z sześciorga obcokrajowców. Żeby oddać sprawiedliwość, gdy zamawiałem rolkę dowiedziałem się, że poczekam „chwilę dłużej”. Definicja „chwili” może być różna, jednak płynie z tego nauka – nie brać na siebie zobowiązań, których nie da się wypełnić. Naprawdę, nie miałbym problemu przyjść tu innego dnia, bądź usłyszeć, że na zamówienie czekać będę niemal godzinę. Pewnie nie zamówiłbym, jednak z pewnością wróciłbym przy następnej okazji.

IMG_5242

Spróbowałem rolki z grilowanym łososiem, ogórkiem, avokado i sałatą. Świetnym dodatkiem były „wprasowane” w ryż kawałki żurawiny – nowatorskie podejście, które zdecydowanie podeszło mi do gustu. W ramach przeprosin za opóźnienie dostałem jeszcze mini-rolkę na słodko w gratisie, jednak nie wiem, czy nie było to zasługą mojej towarzyszki, która na głos spytała „opiszesz to?” – nie widziałem, żeby inni czekający dostali podobny dodatek.

IMG_5243

I tu sprzeczne emocje: rzetelna recenzja wymagałaby ponownej wizyty w Rolls Rolls, aby sprawdzić jak w „normalnych” warunkach odbieram ich dania. Z pewnością kulinarnie nie jest źle, jednak przez tamtą wizytę nie czuję motywacji do powrotu.

Rolls Rolls
Strona: FB
Adres: Chmielna 13, Warszawa
Godziny otwarcia:
pon.-czw.: 12:00 – 22:00
piąt.-sob.: 12:00 – 02:00
niedz.: 12:00 – 22:00

IMG_5246

Rolls Rolls Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!