Zaznacz stronę

„Jestem szalona”, czy raczej hiszpańskojęzyczny odpowiednik tego utworu wykonywała Shakira, po raz kolejny udowadniając, że w muzyce tekst jest kwestią bardzo drugorzędną. Poco natomiast oznacza trochę, mało bądź odrobinę – dekonstrukcja nazwy streetfoodowego lokalu gotowa! W „Odrobinie Szaleństwa” zakosztujemy tex-mex w wykonaniu Tomasza Jakubiaka – świetna okazja by sprawdzić, czy znane nazwisko gwarantuje jakość.

S'poco Loco

Na samym początku warto przyjrzeć się ustawionym na blacie sosjerkom – można skosztować czterech różnych sosów, odpowiadających siedmiu stopniom ostrości dania (pośrednie przyrządzane są z miksu dwóch). Pomysł zacny, pozwala wybrać sobie jeśli nie odpowiednią ostrość, to najbardziej odpowiedni smak. My decydujemy się na poziom trzeci, czyli chipotle. Lokal jest maleńki, nie polecam przychodzić tu w godzinach lunchowych, bo brak miejsca jest gwarantowany – dostawa wydaje się znacznie rozsądniejszą alternatywą.

S'poco Loco

Po chwili do rąk dostaję swoje burrito, obraziłbym nim każdego meksykańskiego szefa kuchni – tradycyjnie w środku znajduje się wieprzowina, nie obraziłbym za to Meksykanina – oni wkładają do środka wszystko. Miękki, pszenny placek, sypki arroz, czerwona fasola, mocno wyczuwalna kolendra i dodatek warzyw: pomidora i cebuli, tworzą bardzo zacnego małego osiołka (burrito nazywa się tak ze względu na podobieństwo do noszonych przez osły juków).

S'poco Loco

Tortilla w twardej „skorupce” zrobiła mi zdecydowanie dobrze! Choć nie jest to najbardziej sycące danie na świecie, należy do zaniedbanych w Polsce przysmaków ulicznych – S’poco Loco elegancko wypełnia tę niszę. Brakowało mi tu sosu i śmietany, która nie została do nich podana.

S'poco Loco

Dobra lemoniada jest jedynym argumentem przemawiającym za jedzeniem w ciasnym lokalu, polecam S’poco Loco jako szybki dowóz, bez aspiracji restauracyjnych – jeśli w ten sposób potraktujemy to miejsce, to możemy być zachwyceni! Nie ma nowości, jest za to wysoki poziom usługi i smaczny „streetfood” w ładnym opakowaniu.


S’poco Loco

Adres: ul. Francuska 8, Warszawa
Strona: FB
Godziny otwarcia:
pon. – sob.:
12:00 – 21:00
niedz.:
12:00 – 19:00
Telefon: +48 887 441 447

Share This

Share This

Share this post with your friends!