Zaznacz stronę

Czym jest zaskoczenie? Zaskoczenie w tym przypadku jest wtedy, gdy zamiast bardzo średniawego bądź po prosty niedobrego jedzenia na lotnisku, takiego jak papierowe kiełbaski w Berlinie, suche kanapki w Pyrzowicach, bajońsko drogie hot-dogi w Nowym Jorku czy białoobrusowe restauracje w Czechach, dostaję naprawdę dobry posiłek. The Burger Federation przywołuje na myśl amerykańskie dinery, a pomimo wysokiego przerobu – wręcz brak wolnych stolików – nie opuszcza na jakości.

Burger Federation

Poza sprawną obsługą i przyjemnym, nowoczesnym wystrojem – z niewygodnymi stołkami, czemu ostatnio panuje moda na małe stołki barowe? – The Burger Federation na lotnisku Fiumicino zachęca burgerami zainspirowanymi różnymi narodowymi skarbami sztuki kulinarnej. Jest dostępny szwajcarski „Swiss Reuben” z musztardą, ementalerem, kiszoną kapustą i Pražská šunka, czyli czeską odmianą prosciutto, jest też „Mediterranean Spice” z ostrym sosem, wędzonym serem provolone (z ciągniętego twarogu), smażoną zieloną papryką oraz salami typu soppressata. Jaka różnorodność! Sam skusiłem się na wersję „Blt USA Continental” z kruchym bekonem, cheddarem, sałatą i pomidorem, konfiturą z czerwonej cebuli – pycha! Nie muszę dodawać, że sto osiemdziesiąt gram wołowiny było dokładnie takie, jak być powinno: medium, soczyste i doprawione.

Burger Federation

Frytki na boku, już nie nazwałbym ich specjalnością zakładu, ale nie ma też na co narzekać. Ot, frytki na boku, do tego dwa sosy: keczup i coś co przypomina keczonez. Znacie legendę keczonezu, legendarnego sosu studentów i środowisk na tyle niezdecydowanych, by nie potrafić wybrać pomiędzy majonezem a keczupem? Opowiem ją innym razem, choć z pewnością już to robiliście. Polecam:

„Prendero un Hamburger!”

The Burger Federation

Adres: Leonardo da Vinci International Airport (FCO) Via dell’Aeroporto di Fiumicino, 320, 00054 Fiumicino RM

brak informacji o stronie czy godzinach otwarcia (takie jak lotniska?)

Share This

Share This

Share this post with your friends!