Zaznacz stronę

Lokal na Nowym Świecie, nieopodal Uniwerku? Do tego nośny, dobry pomysł „ziemniak” – czyżby następca poczciwego władcy hamburgera? – atrakcyjna identyfikacja graficzna i wpadająca w ucho i serce nazwa: „Ziemniak Warszawski”. Czego chcieć więcej? A jednak…

Warsaw Potato

Więcej chcę głównie dlatego, że wcześniej poznałem Groole. Ale po kolei. Dom warszawskiego ziemniaka jest niewielki i ciasny, raptem cztery stoliki, za barem uwija się dwóch miłych panów. Ceny wyższe, niż u konkurencji, widać na pierwszy rzut oka. Decyduję się na Ostatniego Samuraja, moja towarzyszka wybiera Los Amigos, oczekiwanie nie jest długie, po chwili pojawiają się ziemniaki na talerzach z otrąb, które już rok temu poznałem w świętej pamięci Kopernika 25, a teraz stały się znane za przyczyną artykułu.

Warsaw Potato

Na samym początku muszę pochwalić odmianę ziemniaka: kremowa i lekko słodkawa o pysznej skórce, jest wprost idealna! Ostatni Samuraj (22zł) zawiera wędzonego łososia, koperek i twarożek, całość wchodzi bardzo gładko, swojsko.

Warsaw Potato

Lekko pikantny Los Amigos (17zł) jest odrobinę gorszy, pewnie za sprawą salami a-la-Biedronka. I tu pojawia się moje zasadnicze zastrzeżenie względem lokalu: relacja jakość/cena jest słaba. U wspomnianej wcześniej konkurencji w cenie jednego tutejszego ziemniaka, dostaniemy zestaw dwóch z zupą – czy warszawski ziemniak oferuje coś więcej? Wychodząc mam poczucie, że trafiłem do lokalu nastawionego stricte na zysk, a nie na tworzenie ciekawej kulinarnej alternatywy.

Warsaw Potato


Warsaw Potato

Strona: FB
Adres: Nowy Świat 53
Numer telefonu:668 204 062
Godz. otwarcia:

pon. – czw.:
12:00 – 22:00
piąt. – sob.:
12:00 – 23:00
niedz.:
12:00 – 22:00

Share This

Share This

Share this post with your friends!