Zaznacz stronę

Ach, jak tu przyjemnie! Do Yugo trafiłem jeszcze przed godziną otwarcia, jednak uprzejma obsługa pozwoliła mi się rozsiąść, a raczej zapaść w wygodnych leżakach i popodziwiać krajobrazy wywieszone na ścianie. W Yugo jest miło, kolorowo i letniskowo, czas płynie szybko – czy równie dobrze będzie się jadło specjalności kuchni jugolskiej?

Yugo

Trzymając się klasyki gatunku zamawiam gurmańską pljeskavicę, moja towarzyszka uwiedziona przez karabataci sa slaninom, dania pojawiają się prędko, podane w papierowych pudełeczkach oznaczonych logo lokalu. Porcje są ogromne, jednak sposób podania – plastykowe sztućce, przepadnijcie – utrudnia konsumpcję, przepyszne i gęste sosy lądują dosłownie wszędzie!

Yugo

Karabataci sa slaninom to nic innego, jak podane w bułce udka z kurczaka owinięte w boczek. Do tego pomidorki, ogórek i sałata lodowa i mnóstwo, mnóstwo sosu – aromatyczne i sycące.

Yugo

Pljeskavica zaś jest kuzynem burgera, mieszanką wołowo-wieprzową występującu tu z serem i cebulą. Warto zwrócić uwagę na bułki, są to lepinje, znane też jako pita, serbijskie pieczywo, które dość łatwo jest zrobić w domu. Przepis w wersji anglojęzycznej polecam tu.

Yugo

Było Monte, jest Banja Luka, klub Jugoslovena, Cevap niestety padł… Warszawa zda się, coś nie lubi tych klimatów – mam nadzieję, że Yugo przełamie złą passę i będzie kwitło życiem, podobnie jak w dniu, w którym je odwiedziłem! Jedyne, co bym zmienił to opakowania – w lokalu przydałyby się normalne, a nawet większe, niż normalne talerze, by uniknąć wszechobecnego rozgardiaszu.

Yugo

Adres: Sienna 83
Strona:FB
Numer telefonu: 694 109 379
Godziny otwarcia:pon. – niedz.: 12:00 – 20:00

Yugo

Share This

Share This

Share this post with your friends!