Zaznacz stronę

Gorący pies chodził za mną od dłuższego czasu, a jest to wyjątkowo niewygodna zachcianka. Czemu, pytacie? Ponieważ hot-dogi są, a naprawdę ich nie ma. Dostępne niby w każdym kiosku, budce i na stacji benzynowej, są raczej kpiną kultowego dania. Mi się śnią parówki bez MOM (mięsa oddzielanego mechanicznie), bułeczki świeże i chrupiące (nie napchane powietrzem, nie kupione w zgrzewce z marketu), ze świeżymi dodatkami i sosem, którego skład nie przypomina tablicy Mendelejewa. Czy poprzeczka została postawiona zbyt wysoko?

...zaspokoił moją zachciankę (Warsaw Hot Dog & Burger)

Warsaw Hot Dog & Burger znajduje się na skrzyżowaniu Nowogrodzkiej i Kruczej, w regionie niezwykle kulinarnie aktywnym. Dobrze to i źle zarazem, dobrze – duży przepływ klienteli gwarantuje świeżość produktu, źle – modne miejsce to wysoki koszt. Intuicja mnie nie zawodzi, jest świeżo i drogo (jak na hot doga). Lokal niewielki, w ofercie gorące psy (10-18PLN), burgery (20-24PLN), falafel (18PLN) i frytki (8/12PLN), raczej nocna poczekalnia, niż rzeczywiste miejsce do zjedzenia, lepiej jest przy stoliczkach wystawionych na ulicę.

...zaspokoił moją zachciankę (Warsaw Hot Dog & Burger)

Próbuję Onion i BBQ (oba po 14PLN). Bułka dobra, z dodatkiem maku, parówka zastąpiona grillowaną kiełbaską z indyka (75%) – nie jest to szczyt marzeń, acz lepiej, niż u większości konkurencji. Onion ma w sobie krążki cebulowe, ogórek konserwowy chilli, cebule czerwoną i sos miodowo-musztardowy, całość gra całkiem przyjemnie. BBQ to wcześniej wspomniana kiełbaska, tym razem owinięta bekonem, cebula karmelizowana i sos BBQ.

...zaspokoił moją zachciankę (Warsaw Hot Dog & Burger)

...zaspokoił moją zachciankę (Warsaw Hot Dog & Burger)

WH&B zaspokoił moją zachciankę, jednak we wspomnieniach wracam do pierwszego sezonu MOMU, gdy w karcie były niesamowite hot-dogi. Tutejsze są zawieszone pomiędzy fast foodem, a lepszej jakości, realną alternatywą. Wolałbym nie iść na kompromis, jednak ten jest bardziej, niż znośny.
Warsaw Hot Dog & Burger
Adres: Nowogrodzka 15, Śródmieście Południowe, Warszawa
Godziny otwarcia:
pon.-czw.: 11:00 – 00:00
piąt.-sob.: 11:00 – 03:00
niedz.: 11:00 – 00:00
Telefon: 535 029 441

Warsaw Hot Dog & Burger Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!