Zaznacz stronę

Lato zapukało do moich drzwi, a to oznacza jedno – powrót na Powiśle! Nie ma nic lepszego, niż posiedzieć nad brzegiem Wisły, ewentualnie złapać coś na ząb w okolicach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. W zeszłym roku moim ulubionym miejscem była przeurokliwa Dziurka Od Klucza, w tym roku poszukiwania faworyta trwają –  tak właśnie trafiłem do A Nuż Widelec. Wizyta była spontaniczna, dlatego ponownie przepraszam za komórkową jakość zdjęć. Postaram się nadrobić słowem.

A Nuż WIdelecZdjęcie, które widzicie powyżej przedstawia całe menu. Dobry znak, podobnie jak pociągnięte białą farbą, drewniane stoliki. Klimat śródziemnomorski, obecność łódki (też częściowo widocznej na zdjęciu) i ryb w menu to potwierdzają. Ludzie swobodnie przychodzą i odchodzą: niektórzy na obiad, niektórzy tylko na kawę, klimat niezobowiązującego spotkania w letnim ogródku łatwo się udziela. O ile sąsiedztwo lokalu nie jest przesadnie atrakcyjne, tak udało się ogrodzoną przestrzeń pozytywnie zagospodarować. Jedyne, co mi przeszkadzało to odgłos nieregularnego tłuczenia, jakby ktoś nieopodal budował schron atomowy. Najwyraźniej nie można mieć wszystkiego.

A Nuż WidelecDecyzja szybka z mojej strony: Zębacz! Ryba trudna do przyrządzenia, za to delikatna i soczysta w smaku, jeśli zrobiona poprawnie. Podana minimalistycznie z dodatkiem duszonej marchewki, zaskoczyła mnie zapiekanką ziemniaczaną z beszamelem, a talerz przyozdobiony był octem cytrynowym (jak dobrze, że nie balsamico!).

A Nuż WidelecMoja towarzyszka wybrała krewetki smażone na maśle, tu jeszcze prościej podane, niż zębacz: z dwoma kromkami ciemnego pieczywa. Za to jakie dobre! Z czystym sumieniem powiem, że to jedne z najlepszych krewetek, jakie jadłem w Wawie. Pochwała minimalizmu.

A Nuż WidelecA Nuż Widelec to restauracja, która stawia na jakość: dania zachwycają smakiem samych składników, a efekt końcowy spożyć można w przyjemnym otoczeniu. Gdyby jeszcze pozbyć się tajemniczego hałasu, obiad uznałbym za idealny.

 

A Nuż Widelec

Adres: ul. Dobra 14/16, Warszawa

Godziny otwarcia: Pon: 12:00 – 20:00, Wt. – Czw.: 12:00 – 22:00, Pt. – Sob.: 12:00 – 00:00, Niedz.: 12:00 – 22:00

Strona internetowa: Facebook

Share This

Share This

Share this post with your friends!