Zaznacz stronę

Są przechadzki, które zaczynają i kończą się w objęciach słońca. Co zrobić, gdy zaskoczy nas deszcz? Jeśli to lekki kapuśniaczek, pochodzący wprost z reklamy „ciepły, letni deszcz” to polecam wystawić twarz w jego kierunku. Jeśli jednak mamy do czynienia – jak ja dzisiaj – ze ścianą deszczu, wtedy należy ratować się pod dachem. No i trafiłem, na tyłach Nowogrodzkiej, gdzie choć było sucho, tak niejedną rybkę umoczyłem w sosie sojowym (tak moi mili, nigiri macza się od strony ryby – nie ryżu).

Na morza dnie

Wbrew tytułowi (podtytułowi? nagłówkowi? muszę jeszcze ustalić nomenklaturę) – nie mam na myśli motywów marynistycznych, a raczej wystrój w klimacie balu u Posejdona. Oczywiście, jeśli władca oceanów wolałby od greckich herosów i fig, japońskie koi i banzai. Połączenie granatu ze złotem jest eleganckie i przyjemne dla oka, przy czym jest restauracyjnie, nie muzealnie.

My tylko jemy i dryfujemy

Amerykańskie rolki z opiekanym łososiem, awokado i serkiem philadelphia skusiły mnie słodką glazurą – i choć w karcie nie brakuje nigiri czy sashimi, tym razem postawiłem na maki. Jaki ładny tuńczyk! To była jedna z pierwszych myśli, jednak to węgorza zaprosiłbym do mojej laguny (brzmi dziwnie dwuznacznie, jednak zamierzam trzymać się tych metafor). Wspomniany osobnik był upieczony, miał wyjątkowo przyjemną fakturę: twarde brzegi plastra, miękki i bogaty środek.

Z koreańskich specjałów wybrałem absolutny comfort food, mowa oczywiście o panierowanym kurczaku podanym w sosie yang nyum. Dopiero niedawno odkryłem, jak uniwersalny jest to sos, świetnie sprawdza się też z tofu. Danie przygotowane doskonale, choć do pełni szczęścia zabrakło jednego stopnia ostrości.

Nie wody to szum, a dźwięki to strun

Pierwotnie myślałem, że „Art” w nazwie odnosi się jedynie do kunsztu kucharzy – otóż nie tylko. Regularnie organizowane są tu koncerty, które warto sprawdzić – powyżej podrzucam link do koncertu Patrycji Kuś, który odbędzie się 20 lipca.

Art Sushi

Nowogrodzka 56

nr tel 699 846 347

Share This

Share This

Share this post with your friends!