jemy i dryfujemy (Art Sushi)

Jem, bywam, opisuję. Food porn.

jemy i dryfujemy (Art Sushi)

Są przechadzki, które zaczynają i kończą się w objęciach słońca. Co zrobić, gdy zaskoczy nas deszcz? Jeśli to lekki kapuśniaczek, pochodzący wprost z reklamy „ciepły, letni deszcz” to polecam wystawić twarz w jego kierunku. Jeśli jednak mamy do czynienia – jak ja dzisiaj – ze ścianą deszczu, wtedy należy ratować się pod dachem. No i trafiłem, na tyłach Nowogrodzkiej, gdzie choć było sucho, tak niejedną rybkę umoczyłem w sosie sojowym (tak moi mili, nigiri macza się od strony ryby – nie ryżu).

Na morza dnie

Wbrew tytułowi (podtytułowi? nagłówkowi? muszę jeszcze ustalić nomenklaturę) – nie mam na myśli motywów marynistycznych, a raczej wystrój w klimacie balu u Posejdona. Oczywiście, jeśli władca oceanów wolałby od greckich herosów i fig, japońskie koi i banzai. Połączenie granatu ze złotem jest eleganckie i przyjemne dla oka, przy czym jest restauracyjnie, nie muzealnie.

My tylko jemy i dryfujemy

Amerykańskie rolki z opiekanym łososiem, awokado i serkiem philadelphia skusiły mnie słodką glazurą – i choć w karcie nie brakuje nigiri czy sashimi, tym razem postawiłem na maki. Jaki ładny tuńczyk! To była jedna z pierwszych myśli, jednak to węgorza zaprosiłbym do mojej laguny (brzmi dziwnie dwuznacznie, jednak zamierzam trzymać się tych metafor). Wspomniany osobnik był upieczony, miał wyjątkowo przyjemną fakturę: twarde brzegi plastra, miękki i bogaty środek.

Z koreańskich specjałów wybrałem absolutny comfort food, mowa oczywiście o panierowanym kurczaku podanym w sosie yang nyum. Dopiero niedawno odkryłem, jak uniwersalny jest to sos, świetnie sprawdza się też z tofu. Danie przygotowane doskonale, choć do pełni szczęścia zabrakło jednego stopnia ostrości.

Nie wody to szum, a dźwięki to strun

Pierwotnie myślałem, że „Art” w nazwie odnosi się jedynie do kunsztu kucharzy – otóż nie tylko. Regularnie organizowane są tu koncerty, które warto sprawdzić – powyżej podrzucam link do koncertu Patrycji Kuś, który odbędzie się 20 lipca.

Art Sushi

Nowogrodzka 56

nr tel 699 846 347

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.