Zaznacz stronę

W upalne i leniwe dni, gdy ani myślę o gotowaniu, a jakakolwiek forma wysiłku nie będąca leżeniem w basenie, lub spacerem w cieniu wydaje mi się ponad siły, pojawia się ona. Jej zapach wyczuwam na długo zanim zatopię w niej zęby – jak to jest, że żadne inne danie tak mocno nie oddziałuje na moje zmysły? Może jest to odruch Pawłowa, związany z wieloma przyjemnymi sytuacjami – głównie bezkarnego obijactwa – kiedy ją spożywałem, mowa oczywiście o pizzy naszej powszedniej!

Bella Napoli

Bella Napoli powstała na Francuskiej stosunkowo niedawno, tworząc konkurencję dla Trattorii Rucola czy Republici Italiano. Ucieszyłem się widząc, że ogródek restauracji jest oddzielony od ulicy – lubię spokój i cenię sobie odrobinę prywatności, nawet przy tak pięknej ulicy, jaką jest Francuska. Niestety, niekoniecznie było mi to dane w Bella Napoli, ale o tym napiszę na końcu, zaczynając od najważniejszego, czyli jedzenia. Menu pełne jest klasycznych włoskich pozycji, jednak w mojej głowie od wejścia rezonowało jedno słowo na „p”, zgodnie z logiką najpierw spróbowałem carpaccio wołowego.

Bella Napoli

Podane z kaparami, rukolą i cienkimi plastrami parmezanu, było ok, wołowina dobrej jakości, mięso nie podciekało wodą. Przydałoby się więcej świeżo mielonego pieprzu.


Bella Napoli

O pizzy natomiast mógłbym pisać poematy! Cieniutka, włoska pizza z dokładnie wymierzoną ilością nadzienia przywróciła mi wspomnienia ze słonecznej Italii. Zamówiłem Italiana (27zł) z dodatkami w postaci anchois, kaparów, tuńczyka, cebuli i oliwek. Oczywiście sos pomidorowy i ser mozarella znajdują się na każdej z okrągłych cudności. Swoją drogą, nie irytuje was kiedy ktoś na pizzą mówi „placek”?

Bella Napoli

Bella Napoli to miejsce ładne, widać że wnętrze zostało przerobione z domu prywatnego w lokal użytkowy, co ma swój urok. Pizza jest jak wspomniałem świetna, mam nadzieję, że podobnie jest z resztą włoskich dań w karcie. Boli mnie odrobinę brak własnej produkcji deserów – menu ze słodyczami, słodkościami i lodami prezentuje pozycje firmy produkującej „gotowce”. Co do zaburzonego spokoju, muszę wspomnieć, że w trakcie mojej wizyty, gdy siedziałem na ogródku, tuż obok obsługa głośno i długo dyskutowała nad grafikiem zmian – takie rzeczy powinny pozostać na zapleczu.

Bella Napoli na Saskiej Kępie
Strona: bellanapoli.com.pl
Adres: Francuska 18
Godziny otwarcia: Nd – Czw: 12.00 – 22.00 / Pt – Sb: 12.00 – 23.00
Telefon: 22 675 60 20

Bella Napoli Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!