Zaznacz stronę

To było zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe. Dowiedziałem się o restauracji na ulicy Emilii Platter, sąsiadującej z lubianą i cenioną Mandalą, która specjalizuje się w daniach kuchni azjatyckiej i koreańskiej. Do tego większość pozycji z menu jest w atrakcyjnych, niskich cenach, oferowany jest dowóz. Zapoznawszy się z daniami online poczułem naraz: zachwyt i niepokój. Bardzo duża ilość klasycznych pozycji sugeruje wysokie loty, lub równie bolesne upadki z wyżyn.

BentoYa

Na początek ramen, czy raczej pseudoramen, bo z japońskim daniem ma to niewiele wspólnego. Bliżej temu do chińskiej zupki, ale czego można oczekiwać po „ramenie” za osiem złotych? Odrobina włoszczyzny, słony napar z pogranicza rosołu, makaron typ instant.

BentoYa

Kimbap, któremu chociaż wizualnie jest bliższy oryginałowi. Niestety, jeśli o składniki chodzi, jedynie daikon – marynowana rzepa – daje radę, reszta jest po prostu kiepska: nori niskiej jakości, odrobina omletu, surimi i… parówka. Rozumiem, że w Korei dodaje się do „rolowanej kanapki z ryżem” praktycznie wszystko, ale to lekka przesada.

BentoYa

Honor miejsca obronił Dak Kang Jung, czyli pikantny kurczak. O tym daniu pisałem już wielokrotnie, jest moim ulubionym przysmakiem kuchni koreańskiej i tu nie daje ciała – smaczny i odpowiednio ostry, posypany sezamem… Zaskakująco dobre danie w ogólnie rozczarowującym repertuarze.

BentoYa

Pytaniem jest, czy miałem pecha z pierwszymi daniami, czy poszczęściło mi się z Dak Kang Jungiem? Czy może droższe „menu koreańskie” oferuje inne perełki? Recenzja bywa niesprawiedliwa i póki co, w moim odbiorze jest słabo.

BentoYa

Adres: Emilii Platter 13
Strona: FB
Godziny otwarcia: brak informacji
Numer telefonu: 665 977 695

BentoYa

BentoYa Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!