Zaznacz stronę

Nachosy to sens życia – zwłaszcza w te dni, w które ma się ochotę na coś słonego i choć nie wiadomo do końca co to takiego, to ochotę ma się bardzo. W taki dzień właśnie trafiłem z aparatem do Blue Cactus, które kojarzy mi się bardzo dobrze, dlatego przepraszam za potencjalną nieobiektywność tekstu. Po pierwsze, miałem tu szereg przyjemnych spotkań ze znajomymi, zapoileruję – drinki są tu naprawdę dobre! Inną sympatyczną okazją do odwiedzenia Blue Cactus były urodziny Zomato (jestem jako: @goodplacewarsaw), okazja do objedzenia i opicia, wybawienia i nauczenia się kilku barmańskich sztuczek. Ale, ale! Tekst jest okazją do ocenienia Blue Cactus z innej, bardziej codziennej i nieimprezowej perspektywy, możliwie obiektywnie.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCJuż wcześniej wspomniane chipsy kukurydziane poszły na pierwszy ogień, w zestawie z guacamole i salsą serową są idealną przekąską, która gdyby została podana w ilości nieskończonej, mogłaby okazać się moją zgubą. Robione na miejscu z mąki kukurydzianej, idealnie pasują do doprawionego awokado.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCDrugą przystawką jest quesadilla, czyli dwa kukurydziane placki, pomiędzy którymi znajduje się ser i wybrane nadzienie, w moim przypadku – krewetki. Szczerze przyznaję, że zachwycające! Ser cheddar odpowiednio ciągnący, krewetki świetne, salsa fresca, której składnikami są świeże pomidory, cebulka, papryczki chilli, kolendra i sok z limonki.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCNa główne danie ja, oraz moja osoba towarzysząca zjedliśmy burrito: wołowina i kurczak, dla urozmaicenia. Kurczak był odrobinę pikantniejszy, za to wołowina wytrawna. Tortilla pszenna, poza mięsem do wyboru, w środku znajduje się podsmażana fasola, meksykański ryż, guacamole, salsa fresca i śmietana, na boku salsa fresca i lekka sałata. Danie sycące i sporych rozmiarów.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCW karcie Blue Cactus znajdują się nie tylko dania klasycznej kuchni meksykańskiej, ale i amerykańska reinterpretacja Tex-Mex. Zgrabną klamrą dla tego wpisu będzie polecenie drinków: od klasycznej Margarity, przez martini, po spory wybór tequilli, Blue Cactus jest świetnym miejscem na imprezę, wypad ze znajomymi lub zabawę w większym gronie. Koniec końców, nie udało mi się oderwać zabawowej łatki, jednak przyznaje, kuchnia tutaj jest dobra!

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Blue Cactus Iguana Lounge
Strona: www.bluecactus.pl
Adres: ul. Zajączkowska 11
Godziny otwarcia:
pon.: 12:00 – 22:00
wt.-sob.: 12:00 – 22:00
niedz.: 12:00 – 21:00
Telefon: (+4822) 851 23 23

Blue Cactus Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Share This

Share This

Share this post with your friends!