Zaznacz stronę

Moja wycieczka do Nowego Jorku nauczyła mnie trochę o amerykańskiej kuchni, między innymi tego, że nie ma połączeń wystarczająco dziwnych, by ktoś ich już nie spróbował, że lokalne dinery są lepsze od sieciówek, oraz że karta nowojorskiego metra jest dobrym punktem odniesienia do rozmiaru posiłku. Minimalna stawka, za którą można w stanie Nowy Jork pracować, to osiem dolarów za godzinę – nie przeliczając na polskie złotówki, oznacza to, że w najgorszym wypadku, na sutego burgera z frytkami i colą trzeba pracować maksymalnie dwie godziny. W Warszawie burger w zestawie kosztuje od piętnastu do dwudziestu pięciu złotych (są i droższe), co przy minimalnej stawce często znacznie niższej, niż w przypadku przyjaciół zza oceanu, staje się wygórowaną ceną. W Brooklyn Burgers & Wings przyczepić właśnie mogę się do relacji cena/jakość – za dwadzieścia złotych dostajemy samą bułkę z mięsem, nie mówiąc o dodatkach…

 

Brooklyn Burger & Wings
 
I to niemalże wszystko, do czego mogę się tu przyczepić. Wystrój przyjemny i amerykański, spójny w swoim szalonym uwielbieniu pomarańczu, obsługa uprzejma i szybka, jedyne co może drażnić, to zamawianie dań przy kasie. Za to burgery – a próbowaliśmy Cheesburgera i Brooklyn BBQ – wyróżniają się świetną mieszanką sosów, idealnie spieczonym z wierzchu, a różowawym w środku patty, oraz trafnym doborem dodatków: neutralną sałatką, dobrej jakości boczkiem i serem. Ciemna bułka była świeżutka i chrupiąca, nie rozmakała i idealnie pasowała do „wkładki”. Próbowałem też onion ringsów, które w przeciwieństwie do wielu sieciówkowych odpowiedników, są tu wykonywane z prawdziwej cebuli, a nie przypominającej jej masy.
 
Brooklyn Burger & Wings
 
Czemu akurat na Brooklyn Burgers & Wings trafiło moje wynurzenie na temat amerykańskich cen? Ponieważ smak tutejszych burgerów najmocniej przypomniał mi ten, który poznałem na moim amerykańskim tripie, a dysproporcja cenowa mocno przypomniała mi, gdzie jestem. Burger nie będzie nigdy odbierany tak, jak z zamierzenia miał być, jeśli jego cena będzie kwalifikować to danie do kategorii wyższej, niż streetfood. Jeśli już decydujemy się na drogiego, pojedynczego burgera, Brooklyn jest dobrym wyborem, który na chwilę przeniesie Was do Hameryki.

 

Brooklyn Burger & Wings
 
Brooklyn Burger & Wings

Adres: Nowy Swiat 36
 
Godz. otwarcia: brak informacji

Numer telefonu info i rezerwacje: 22 270 21 44, dostawa: +48 733 003 733, 22 114 04 04

Strona: FB
 
Brooklyn Burger & Wings
 

 

Share This

Share This

Share this post with your friends!