Zaznacz stronę

W Kulturalnej bywałem z różnych okazji koncertowych i przypadkowych zachcianek „mam ochotę na kawę, a nie mam gdzie jej wypić”. Oczywiście, zawsze jest w Warszawie gdzie zjeść i gdzie wypić, jednak Cafe Kulturalna skutecznie zachęca do siebie nie tylko urokliwą lokalizacją na parterze Pałacu Kultury i Nauki, ale także atmosferą bohemy, coraz trudniejszą do znalezienia w podobnych jej miejscach. Prawdą jest, że nietrudno spotkać tu znane twarze, w tym aktorów ze znajdującego się po sąsiedzku Teatru Dramatycznego.

Cafe Kulturalna

Rekomendacja, która mnie sprowokowała do wizyty, to opinia Macieja Nowaka dotycząca steku z kaszy gryczanej, którego rzeczywiście udało mi się wtedy spróbować. Polecenie to było o tyle niezwykłe, że pochodziło od entuzjastycznego mięsożercy, a dotyczyło dania wegetariańskiego – niespotykane! Rzeczywiście, podczas wizyty udało mi się spróbować steku z kaszy gryczanej i się na nim nie zawiodłem. Poprzedzony zupą, do tego nie byle jaką zupą: kremem z pomidorów z masłem orzechowym! Pychota! Sam stek jest bardzo sycący, choć prawdziwym zachwytem napawa sos grzybowy.

Cafe Kulturalna

W restauracji dostępne są także zestawy lunchowe, moja partnerka skusiła się na jeden z nich: zupa ratatouille z tymiankiem oraz schabik z kostką z ziemniakami i zieloną fasolką. Zupa nie zachwyciła, za to schabik był zdecydowanie wart uwagi, kruchy i smakowity, choć rozmiarowo porcja raczej odbiegała od moich standardów.

Cafe Kulturalna

Cafe Kulturalną należy opisywać na dwóch poziomach: jako miejsce promocji kultury o świetnym klimacie, oraz jako dobrą restaurację z nieszablonowymi danami. Choć karta jest bardzo krótka, na pochwałę zasługują regularne zmiany w menu dziennym i mocny ukłon w stronę wegetarian. Wnętrze inspiruje do ambitnych rozmów, tak kuchnia jest przyjemna i bardziej uzupełnia klimat lokalu, niż go dominuje.

Share This

Share This

Share this post with your friends!