Zaznacz stronę

Do filmu Casablanca mam jasny stosunek, jest to najbardziej urzekający obraz wśród tych, które mnie śmiertelnie znudziły.

tumblr_nbqlgfwb001rkuidwo1_500

Na szczęście nie jestem krytykiem filmowym, a mariaż kina z kuchnią pozostawiam Paulinie Wnuk (dawniej From Movie To The Kitchen), dlatego bezkarnie mogę na klasykach zasypiać. Zwłaszcza tych romantycznych i sentymentalnych.

33

Na osiedlu Biały Kamień bywam zaskakująco często, ale to i nie zbrodnia, gdy w grę wchodzą takie miejsca, jak Casablanca Day&Night. Cóż kryje się pod tą nazwą? Dwupoziomowy lokal, który nie tylko oferuje śródziemnomorską kuchnię, ale i szeroką ofertę europejskich win, dostępnych nie tylko „na stół” ale i „na wynos”.

38

Na początek zestaw przystawek, przekąsek, antipasti lub mezze, zwał jak zwał. Wśród nich: hummus klasyczny i paprykowy, dyniowy, oliwki, ser biały, oraz nóżki kurczaka po koreańsku. Hummusy dobre bardzo, choć delikatne w smaku, wszystkie przystawki najlepiej sprawują się w roli dodatku do win – jak wcześniej wspomniałem, jest z czego wybierać. Gojuchang, którym obtoczone były nóżki zawsze przywołuje uśmiech na moją twarz, w końcu jestem zagorzałym fanem kuchni koreańskiej, a każdy przejaw jej popularyzacji mnie cieszy.

7

Poliki wołowe bywają trudnym mięsem do opanowania, pierwszy raz jadłem je bodajże w Krakowie, dobre kilka lat temu… Swoją drogą dziwne, że spędzając za młodu czas na wsi, nigdy mnie niemi nie uraczono. Te, które podawane są w Casabalnce spełniają moje oczekiwania – delikatne mięso dosłownie rozpływa się w ustach! Może przekonać nawet tych, którzy do ciemnych mięs nie pałają miłością. Na talerzu też puree dyniowe i komosa ryżowa, zestaw ciekawy i smaczny.

22

Risotto nero jest w zestawie lunchowym z kremem z buraka. Zupa kapitalna, burak dość często przewija się z resztą w karcie, nim też przystrojona była sałata obok polika (jak to ładnie brzmi! W czarnym ryżu znajdziemy krewetki, ośmiornicę, tuńczyka i rucolę. Nie wiem, czy to mój pech, czy taka teraz moda – danie zbyt tłuste i ciężkie, acz pochwalić muszę jakość składników.

13

Jeśli pijałbym często wino, często bywałbym w Casablance. Zdarza mi się to od czasu do czasu, tak i tu z upływem najcenniejszego surowca powrócę: dla kuchni i przyjaznej atmosfery. Można tylko odpuścić w godzinach lunchowych, gdy pobliskie biurowce wpadają z siłą godną Mordoru.

36

Casablanca Day&Night
Adres: Stanisława Żaryna 2b bud. C, wejście od ul. Biały Kamień
Strona: FB
Godziny otwarcia: 08:00 – 01:00
Numer telefonu: +48 516 567 561
Casablanca Day & Night Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

31

Share This

Share This

Share this post with your friends!