Zaznacz stronę

W Thaisty byłem multum razy, co wcale nie ułatwiło mi napisania o tym miejscu – wprost przeciwnie, mocniej mnie zmieszało. Szefową kuchni w Thaisty jest Nam, która wcześniej rządziła kuchnią w Naam Thai. Lokal okazał się na tyle popularny, że Thaisty ma już dwie siedziby – przy Placu Bankowym (z której pochodzą udostępnione tu zdjęcia) oraz przy Placu Wilsona. I to właśnie w popularności leży największa słabość tego miejsca.

 

 

Jedzenie jest w punkt i potwierdzam to nie tylko ja, ale przyznawany przez Ministerstwo Promocji i Handlu przy Rządzie Tajlandi certyfikat „Thai Select”. Próbowałem wielu pozycji z dosyć szerokiego menu, ponieważ są tu bułeczki bun, lubiące parę ryżowe naleśniki i znajome już pierożki, charakterne sałatki, zupy nie tylko na bazie mleka kokosowego i dania z woka. Oczywiście curry w wielu odmianach i to jedno z nich postanowiłem szerzej opisać…

 

Pomimo ostrzeżeń, że czerwone jest ostre (trzy papryczki według karty), ja i współbiesiadniczka tego nie odczuliśmy. Ryż podany w bambusowej łódeczce nie zmiesza się z sosem, oczywiście jest odpowiednio kleisty. Nasza wersja z rostbefem (38PLN) bogata jest w cukinię i bambusa, jednak charakter robią tu odpowiednio dobrane przyprawy.

 

 

Pad Thai z kurczakiem (35PLN) jest pyszny właśnie dzięki temu, zrobionemu na miejscu „spoiwu” – zbyt często spotykam się z restauracjami serwującymi gotową pastę z tamaryndowca, gotowy sos do pad thaia! Tu esencja tajskiej kuchni zamknięta jest w autentyczności, podobnie z resztą jak w przypadku curry. Smażony makaron ryżowy, kiełki mung, tofu, jajko i kolendra, wszystko soczyste i podane na liściu bananowca.

Pogłaskałem, więc czas na cios – w lokalu panuje chaos. Zarówno podczas prowadzenia do stolików, wydawaniu dań, a i czas oczekiwania potrafi się niesamowicie wydłużyć. Ostatnim razem spotkała mnie sytuacja „proszę usiąść przy dowolnym stoliku *siadam* nie, nie tam!”. Rozumiem, że to może wynikać z nadmiaru pracy i obowiązków, jednak te rzeczy tworzą klimat.

Thaisty


Plac Bankowy 4
Warszawa

730 000 024
.
Strona WWW
pon
wt-ndz
16:00-23:00
11:00-23:00
Thaisty Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!