Zaznacz stronę

„Cukiernio-kawiarnia „tuż za rogiem”” – tak reklamuje się Cupcake Corner, niedawno otwarty właśnie na rogu Placu Konstytucji lokal z… Zgadliście, z babeczkami! A raczej ich „zhamerykanizowaną” wersją, nazywaną cupcake, tj. ciasto w kubeczku, od niewielkiego rozmiaru wypieku.

Cupcake Corner

Mógłbym zrujnować ten tekst od razu wygłaszając mój z natury niesprawiedliwy werdykt. Zamiast tego powiem, co jest na miejscu obecne: miła i młoda obsługa, nowoczesne i kolorowe wnętrze, feeria barwnych i przepysznych babeczek spoglądająca zza szkła lady. Tak, babeczki są bardzo smaczne, próbowałem zarówno Oreo (z kremem i zapieczonym herbatnikiem), jak i bardziej polskiego Czarnego Lasu, z wiśnią w Amareno na górze i w środku czekoladowego ciastka. Jedyne, co mógłbym im zarzucić to zbyt wysoka temperatura podania – gdyby były lekko schłodzone, krem trzymałby lepszą, bardziej zwartą konsystencję.

Cupcake Corner

Niestety, pomimo wszystkich wcześniej wymienionych zalet, nie kupuję tego miejsca. Jest plastykowe, na kilometr pachnie sieciówką nastawioną na komercyjny sukces – o czym świadczą ceny, szesnaście złotych za dwa niewielkie cupcake’i. Nie mówię, że jest to zły produkt – zarówno lokal, jak i same babeczki są dopracowane. Po prostu nie jest to miejsce dla mnie.

Cupcake Corner

Cupcake Corner
Strona:Cupcake Corner
Adres: Plac Konstytucji 2
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Sobota: 8.00 – 22.00
Niedziela: 9.00- 21.00
Numer telefonu: –

Cupcake Corner

Share This

Share This

Share this post with your friends!