Zaznacz stronę

Ciastka, ciasteczka i czekoladki. Pralinki, trufle, torty i kremy, bezy, ozdoby i słodkie jedzenie… Stop. Deseo to coś innego, niż zwykłe cukiernie. Za projektem stoi trio: cukiernik Piotr Chylarecki, Łukasz Smoliński ze znajomego nam Tasteaway, oraz Błażej Dancewicz. Tej obeznanej nie tylko z deserami (pamiętacie Odette?), ale i z orientalną kuchnią grupie przyświecał cel stworzenia miejsca, w którym spróbować można by było czegoś naprawdę wyjątkowego. Wystarczy odwiedzić profil Deseo na FB, żeby dostać żywego ślinotoku – każda czekoladka, każde ciastko wygląda tak, jak małe dzieło sztuki, zbyt ładne, żeby być po prostu zjedzonym. Właśnie przeglądając zdjęcia poczułem, że wizyta zbliża się wielkimi krokami i pojawił się we mnie strach – a co, jeśli te drogocenne (i drogie, jak na polski rynek) przysmaki nie są nawet w połowie tak dobre, jak wyglądają? Postanowiłem to czym prędzej sprawdzić.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCOdwiedziłem lokal na Saskiej Kępie, na rogu ulicy Angorskiej i Międzynarodowej. Wzbudził on we mnie mieszane uczucia: po pierwsze wielki plus za przeszkloną kuchnię, możliwość oglądania warsztatu, a raczej kulinarnej alchemii jest unikatowym, w przypadku cukierni, doświadczeniem. Minus? Malutka powierzchnia „jedząca”, trzy stoliki na krzyż, zero prywatności – a przecież ilu z nas przychodzi do cukierni na ciasteczko i ploty? Rozumiem, że miejsce powstało z myślą o zamówieniach na wynos, jednak trzeba brać pod uwagę gości, którzy zjeść chcą na miejscu – tak, jak my.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCWybór nie należy do łatwych – ilość i prezentacja słodkości jest na tyle kusząca, że wybranie jednej graniczy z cudem!

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCW końcu dla siebie wybieram MATCHA RAIS (16zł), co okazuje się strzałem w dziesiątkę! Delikatna otoczka chroni smakowite, ryżowe serce, miód nadaje nienachalną słodycz, a matcha i mango chutney – odpowiedni smak. Obok, na zdjęciu poniżej, znajduje się przepiękna pralina TURRON (5zł), która przyozdobiona złotym wzorem, zdobyła moje serce jeszcze zanim włożyłem ją do ust. W środku biała czekolada z pastą pistacjową i solą z delty rzeki Murray.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCSpróbowałem także żółciutkiego AZIA (16PLN) – znacznie słodszy od MATCHA RAIS, zawiera marakuję / kaffir / limonkę / zieloną herbatę. Pianka z charakterem, kusząco niewinna, jednak mógłbym zjeść jej naprawdę dużo, omijając typowe przy tym przesłodzenie.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCSłabszym momentem okazał się CZEKOLADOWY KLER (9zł), który w porównaniu do reszty przysmaków był po prostu… nudny. Zwłaszcza, że eklerków w życiu najadłem się sporo i w porównaniu wypada dość blado, zestawienie parzone ciasto / patisserie czekoladowy przegrywa z waniliowym patisserie i czekoladowym ganache, czyli klasyką.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCDeser w Deseo jest jak wizyta w ekskluzywnym hotelu – jest ładnie i wiadomo czego oczekiwać, zmysły zostają zaspokojone, a ciało odpoczywa. Jednak to kosztuje: trzy niewielkie ciastka i pralina to łącznie czterdzieści siedem złotych, razem z kawą ponad siedemdziesiąt. To mocno ogranicza grupę odbiorców, zwłaszcza, jeśli klient oczekuje tego, co dostępne jest w większości cukierni: przesłodzenia, smaku nachalnego i mocnego. Do tego podanego w nadmiarze. Deseo zgrabnie wypełnia niszę degustacyjną, oferuje doznania dla ludzi, którym na nich zależy.

DESEO
Strona: FB
Adres: Angorska 27, Warszawa
Godziny otwarcia:
Numer telefonu: +48 22 617 63 05

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCDeseo Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!