Zaznacz stronę

Do Dos Tacos trafiłem pierwszego dnia po otwarciu (nie miałem przy sobie aparatu, w końcu nie napisałem recenzji), a było to niemal dwa lata temu – jak ten czas leci! Ciężko jest mi przypomnieć sobie, jakie wrażenie zrobiła na mnie ta restauracja – raczej nijakie, skoro do teraz nie czułem motywacji, żeby tu powrócić. Jedyne, co zapamiętałem, to bardzo dobre guacamole, pierwszy spoiler… Nadal takie jest, jeśli nie lepsze. Czy warto robić „przypadkowe” comebacki? Zapraszam do czytania!

Dos Tacos

Wnętrze zauważalnie nie zmieniło się od tego z czasów premiery restauracji, ściany zdobi jasna czerwień, sufit zaś azteckie wzory w żywych kolorach, logo powieszone nad schodami zachęca do zejścia na niższy poziom. My jednak siadamy na parterze, pomimo wielu osób w restauracji obsługa jest bardzo sprawna i uprzejma. Decyduję się sprawdzić zarówno zestaw lunchowy: rosół i chilli z mięsem, jak i pozycje ze stałej karty: nachosy z wcześniej wspomnianym guacamole i burrito z wołowiną.

Dos Tacos

Zestaw lunchowy kosztuje dwadzieścia trzy złote, w komplecie jest też szklanka lemoniady. Chciałem spróbować agua de Jamaica, czyli napoju z hibiskusa, jednak tym razem nie było to możliwe. Pierwsza na stole pojawia się sope de pollo, dosłownie „zupa z kurczaka”, która jest trochę rzadszym i pikantniejszym rosołem. Jeśli o kategorię tradycyjnych polskich zup chodzi, to jadałem lepsze, jednak patrząc z perspektywy kuchni tex-mex… jest to inne doświadczenie.

Dos Tacos

Chilli con carne jest charakterne, bardzo dobrze doprawione, balans ostrości zadowoli tych, którzy lubią ostre, ale niewypalające. Do tego ryż i mieszanka warzyw, całkiem sensowny zestaw w znośnej cenie.

Dos Tacos

Prawdziwa zabawa zaczyna się przy daniach z głównej karty; pamięć co do guacamole mnie nie myliła, jest świeże, niesamowite! Do tego kukurydziane nachos (czemu wszędzie dostępne są nachos i tortille z mąki pszennej?) i szeroki wybór sals i dodatków, które mogą znaleźć się na „chipsach”.

Dos Tacos

Burrito to słusznego rozmiaru porcja ze świeżą sałatą i ryżem, w pszennej tortilli – która tu jak najbardziej jest na miejscu – znajdują się fasola, papryka, cebula i rostbef wołowy (są też inne mięsa i opcja wege), wszystko zapieczone z serem. Duch meksyku obecny!

Dos Tacos

Nie wiem, czy w ostatnim czasie Restauracyjni Idole mają mnie w swojej opiece, czy warszawskie restauracje zawyżyły loty, czy może mam zwykłe szczęście, ale… Trafiam na niemal same dobre i bardzo dobre miejsca. Dos Tacos zdecydowanie zalicza się do tej drugiej kategorii, oferując zarówno przystępną opcję lunchową, bogatą w dania kartę i wysoki poziom autentycznie meksykańskiej kuchni… Czego więcej można sobie życzyć? Ja chciałbym mieć jeszcze miejsce w brzuchu na churros, niestety, to jż następnym razem!

Dos Tacos
Strona: FB
Adres: Jasna 22
Godziny otwarcia:
pon.-czw.: 12:00 – 22:00
piąt.-sob.: 12:00 – 00:00
niedz.: 12:00 – 22:00
Numer Telefonu: 22 243 46 18

Dos Tacos Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!