Zaznacz stronę

Znałem pewnego Meksykanina, który wiecznie narzekał, że trudno w Polsce dostać produkty z jego stron: a, że to nachosy są z mąki pszennej, a nie kukurydzianej, a że guacamole nie widziało avocado, a burrito to zwykła zapiekanka. Biedaczek nie trafił pewnie do El Popo, które obrosło już legendą wykraczającą poza granice Warszawy – słusznie! Restaurację chwalić należy za wiele elementów, jednak najważniejszym jest jej autentyczność.

El Popo

Cóż może być piękniejszego, niż owoce morza w ostrym, meksykańskim sosie? Zanim jeszcze spróbowaliśmy muli, na stole pojawiły się kukurydziane nachosy w towarzystwie czerwonej salsy (roja), znacznie bardziej płynnej, niż w innych restauracjach. Same mule były idealnie ugotowane i elegancko podane z chlebem, za to pikantny sos pomidorowy prosił się o wypicie – mógłby stanowić bazę zupy!

El Popo

Nie chcąc oddalać się od mojego pierwszego celu – wczuciu się w meksykański klimat, wybrałem osławione burrito, tu serwowane w wersji z mięsem wołowym i sosem barbecue. Nie zawiodłem się! Zapieczona tortilla z serem, ryżem, dobrze doprawioną mieloną wołowiną i sosem, mogłaby stanowić prawdziwy wzór. Przy tak sytym daniu wolałbym tylko mieć większą ilość sałatki, która miała formę bezbarwnego dodatku, jeśli miałbym jeszcze marudzić – brakowało mi pytania o poziom ostrości, choć w karcie są specjalne, bardzo ostre dania.

El Popo

Moja towarzyszka zdecydowała się na najciekawszą pozycję: pollo con mole, czyli kurczaka z sosem mole. Ten ostatni to bardzo charakterystyczny brązowy sos, w skład którego wchodzi ziarno kakaowca, balansujące słodkością ostre papryczki chilli. Ciemny kolor zawdzięcza czekoladzie i papryce mulato. Pychota, bardzo ciekawe połączenie smaków, którego próżno szukać gdzie indziej!

El Popo
El Popo jest restauracją trzymającą wysoki poziom, o cenach wyższych, jednak w ramach tego co oferują – racjonalnych. Wnętrze nawiązuje do Meksyku, wielość ozdób działa tu na plus, podtrzymuje gorący klimat Ameryki Południowej. Obsługa jest miła i profesjonalna, a lokalizacja przy Placu Bankowym dogodna dla większości pracujących w okolicach centrum. Duży plus!


El Popo

Adres: Senatorska 27, 00-099 Warszawa
Telefon:22 827 23 40
Godziny:
Strona: FB

El Popo

Share This

Share This

Share this post with your friends!