Zaznacz stronę

Zacznę od środka, bo przecież nie zawsze recenzja musi mieć zwartą strukturę, a z resztą cały tekst podsumowałbym zdaniem:

Wybierzcie się do Embassy na torcik bezowy Pavlova.

Porzućcie stanowiska pracy, zapomnijcie o szkole czy studiach, wyjdźcie z domów, opustoszcie ulice. Będziecie mi dziękować – torcik, którego nazwa pochodzi od nazwiska słynnej baleriny Teatru Maryjskiego Anny Pawłowej, w wykonaniu Embassy jest najlepszą adaptacją bezy, jaką miałem przyjemność w życiu zakosztować.

EmbassyWybaczcie jakość zdjęcia, musiałem polegać na iP5, jednak mam nadzieję, że moje słowa uzupełnią graficzne braki. Anatomia torciku: biała beza przekładana kremem waniliowym i likierem amaretto, wszystko udekorowane truskawkami i prawdziwą bitą śmietaną – cudo.

Wracając do prozy życia: Embassy jest piękne w starym, pełnym przepychu stylu. Cukiernia znajduje się we wnętrzu Domu Dochodowego przy Placu Trzech Krzyży, co już świadczy o klasie i klienteli lokalu – ceny są wygórowane, opisywany wyżej torcik to trzydzieści dwa złote za kawałek. W końcu nazwa – „ambasada” – zobowiązuje do utrzymania pewnego poziomu. Na szczęście, wystrój przy swoim maksymalizmie pozostaje w granicach dobrego smaku, wpasowuje się w niemal dworkową, typowo polską tradycję. Zdobione krzesła, pociągnięte białą farbą blaty, wystawki z porcelanowych filiżanek na wezgłowiach siedzeń. To ostatnie jest trochę sprzeczne z tym, w jaki sposób odpowiedział mi kelner na pytanie o rodzaje kawy: „to, co zwykle – czarna, biała, espresso”. Hmm, po tym lokalu oczekiwałbym większego profesjonalizmu.

Embassy Niemniej jednak wszystko zostało przebaczone – nawet mierna kawa – gdy na stół wjechały łakocie. Poza torcikiem, miałem okazję spróbować szarlotki – przepysznej, jednak pozostającej w cieniu fenomenalnego Pavlova.

EmbassyCukiernia należąca do Pani Magdy Gessler jest jasnym wzorem dla pozostałych producentów łakoci, pokazuje też jak bez wstydu i zadęcia poprowadzić lokal klasy „biało obrusowej”. Warto wspomnieć o możliwości złożenia zamówienia na wynos z dostawą, oraz o zakupowej, części delikatesowej.

Embassy Cukiernia i Deliaktesy

Adres: Pl. Trzech Krzyży 3

Tel: 022 584 74 74

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 23.00
w sobotę w godzinach 11.00 – 23.00
w niedzielę w godzinach 11.00 – 18.00

Strona: FB

Embassy Embassy

Share This

Share This

Share this post with your friends!