Zaznacz stronę

Mały, ale wariat!

Tak podsumowałbym Gringo Bar, nowy lokal w stylistyce tex-mex, który niedawno otworzył swoje drzwi na bliskim Mokotowie. Do środka zaciągnął mnie nie tylko głód dobrej, meksykańskiej kuchni (a pamiętacie, że z tym bywa różnie…) ale i pozytywne relacje, jakie do nas dotarły.

Gringo Bar

Mocno hiphopowa obsługa wyglądała niemalże groźnie, jednak chłopaki okazali się przesympatyczni – nigdy nie oceniaj książki po okładce, a burrita po placku! Aura całego miejsca jest bardzo pozytywna, a identyfikacja graficzna lokalu starannie przygotowana i estetyczna. Zza baru diamentowymi oczami spoglądały na nas czaszki przypominające o dios de la muerte, gdy siedząc na ławce zrobionej na parapecie czekaliśmy na nasze dania. W oczy rzuciły się dzbanki na blacie – woda z miętą i cytryną podawana jest w lokalu gratis – świetny pomysł, zwłaszcza, że ostry sos z habanero jest naprawdę ostry!

Jeszcze przed daniem głównym dostaliśmy czekadełko: krem z kukurydzy z sosem malinowym (ostrym, dzięki dodatkowi chilli), kolendrą i popcornem. Świetna przekąska, która mogłaby się sprawdzić także w roli oryginalnego deseru, zachwyci sympatyków nowych odsłon dobrze znanych smaków. Pyszne!

Gringo Bar

Na główne dania wybraliśmy dwa burrita: jedno z chilli con carne – czyli z mieloną wołowiną i czerwoną fasolą, oraz drugie: gringo chicken, czyli z kurczakiem, fasolą i groszkiem.

Gringo Bar

 

Obie wersje były bardzo dobre, ja zdecydowanie wolałem wersję z chilli, moja towarzyszka zakochała się w kurczaku – czyli tak, jak być powinno! Sam placek był pszenny, ale warto wspomnieć, że w karcie są także kukurydziane tortille i tacosy. Średni sos, który wybrałem był idealny jak na moje podniebienie, kusiła mnie też najostrzejsza wersja (spróbowałem sosu, 9/10 w mojej skali ostrości), jednak całe danie mogłoby mnie „wypalić”.

Gringo Bar

Właścicielem lokalu jest Bilon, raper znany z Hemp Gru. Gdybym usłyszał o tym wcześniej, byłbym sceptyczny – na szczęście, nie mamy tu do czynienia z restauracją „celebrycką”, wprost przeciwnie! Gringo Bar czuje meksykański upał i zaraża pasją do jedzenia, co potwierdza szeroki przekrój klientów. Polecamy!

GRINGO BAR

Adres: ul. Odolańska 15, Warszawa

Godziny otwarcia: Pon – Sob.: 12:00 – 20:00, Niedz.: 11:00 – 20:00

Telefon: 22 848 95 23

Strona internetowa: Facebook

Gringo Bar

Gringo Bar

 

Share This

Share This

Share this post with your friends!