Zaznacz stronę

Na początku uczciwie przyznam, że tego dnia moim planem było odwiedzić Kalyan, jedną z ulubionych restauracji indyjskich w Warszawie, jednak przeprowadzka lokalu z Alei Stanów Zjednoczonych na Meissnera 1/3 mi to uniemożliwiła. Wiedziony głodem curry i placków naan rozejrzałem się wkoło – Masla Magic oddalona od pierwotnej destynacji o zaledwie jeden przystanek wydawała się najnaturalniejszym wyjściem.

Restauracja znajduje się na parterze bloku na warszawskim Grochowie. Duża ilość indyjskich akcentów – w tym ekran, na którym wyświetlane były sceny z „Om Shanti Om” – rozłożona jest dość chaotycznie, połączenie złota z fioletem próbuje przekonać nas, że jesteśmy gdzie indziej, niż w rzeczywistości. Karta jest dość długa i pełna, poza standardową kartą indyjską, znajduję tu wkładkę z nepalskimi pierożkami momo i drugą z… kuchnią tajską. Tak szeroka specjalizacja nie budzi mojego zaufania, dlatego postawiłem na stare, dobre dania indyjskie.

Wcześniejsze wątpliwości rozwiewają się, gdy próbuję Harabhara kabab (14PLN) – wbrew pozorom nie ma to nic wspólnego ze sprzedawanym na każdym rogu przysmakiem narodowym. Są to po prostu kotleciki warzywne, które swój intensywnie zielony kolor zawdzięczają zielonej paście chilli (zwykle jest ona mocno imbirowa). Kapitalne danie, które ucieszy wgetarian, ale i zasmakuje mięsożercy, oczywiście pod warunkiem, że później doczeka się konkretu… Po raz pierwszy spróbowałem też tutaj Samosy nadzianej mięsem, czyli w wersji Mutton (14PLN) z jagnięciną. Ogromne pierożki o chrupkiej skórce były idealne! Zarówno ostre, jak i treściwe, doskonale otwierały posiłek, wyróżniając się od wcześniej próbowanych Samos delikatniejszym smakiem.

Dania główne: Chicken Tikka Butter Masala (24PLN) oraz Mutton Korma (30PLN). Pierwsze to klasyka gatunku, kawałki grillowanego kurczaka w kremowym sosie cebulowo-pomidorowym, charakternym ale nie parzącym. Druga pozycja to orzechowa kraina łagodności, wypełniona kawałkami soczystej jagnięciny – trudno znaleźć to mięso w wersji akceptowalnej, niełykowatej i soczystej, a tutejsza egzamin zdaje. Do każdej porcji dobrać można ryż, ja jednak wybieram placki naan, których porcja jest bardzo uczciwa.

Masala Magic zaskakuje, z zewnątrz i po karcie nie spodziewałem się cudów, ba! Wręcz przeczuwałem rozczarowanie, natomiast smak samych dań był zachęcający. Nie jest tu ogniście, nie wypala (jak niektóre wersje sosu miętowego), za to bogate aromaty przypraw pozostają w pamięci. W obliczu epidemii lassi „wzbogacanych” syropami, miło jest spróbować naturalnego smaku.

Masala Magic
Strona: FB
Adres: Grenadierów 13/5, Grochów, Warszawa
Godziny otwarcia:
Pon-Sob 11:00 – 22:00
Ndz 12:00-22:00
Numer telefonu: 22 298 55 13
Masala Magic Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!