Zaznacz stronę

Il Patio i Planet Sushi to dwa lokale połączone w jedną inwestycję, która znajduje się na szczycie Złotych Tarasów. Wielokrotnie pisałem już o niechęci do restauracji przy centrach handlowych, oraz sceptycyzmie względem sieciówek – w większości okazują się nieprzyjemnym doświadczeniem, z kilkoma chlubnymi wyjątkami (Hana Sushi w Silesia City Centre, jako złoty przykład). Dlatego do Il Patio postanowiłem się wybrać wolny od wszelkich uprzedzeń, dając szansę takie same, jak pozostałym warszawskim jadłodajniom. Co z tego wyszło?

Il Patio

Wystrój ładny i elegancki, w środku pełno młodych, modnych ludzi – już na początku zastanowiło mnie, czy to kwestia miejsca, czy kuchni? Obsługa zwija się i biega, najwyraźniej ilość gości przytłacza garstkę kelnerów. Na początek wybieram klasykę, czyli Carpaccio calssico. Cienko pokrojone plastry wołowiny, podane z serem Grana Padano, kaparami i pomidorkami koktajlowymi, okolone były rukolą. Plus za świeżą wołowinę – serdecznie mam dość wilgotnych, mrożonych plastrów! Minus za dodatek sosu balsamicznego – łatwizna…

Il Patio

Dania główne wybieraliśmy wspólnie, pierwszym, które opiszę będą ravioli – zwykłe, nie robione na miejscu. Większych emocji nie wzbudził też Fettuccine con Funghi, asparagi, e salsa de tartuffi. Dodatek boczniaka zdecydowanie podkręcał smak, jednak po dwóch widelcach czuć było nudę, przewidywalność.

Il Patio

Najjaśniejszą pozycją dania był czarny makaron z krewetkami – spaghetti neri con frutti di mare. Z krewetkami, ponieważ dodatek innych owoców morza był znikomy, za to danie jako całość miało rumieńce, których brakowało poprzednim daniom. Dodatkami były czerwony kawior, sos z białego wina, mozarella i pomidorki koktajlowe.

Il Patio

Il Patio to restauracja poprawna, acz deczko nudna, przewidywalna.

Il Patio
Strona: www.ilpatio.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek-Sobota 09:00-22:00
Niedziela 09:00-21:00
Adres: Ul. Złota 59, Warszawa
Numer: +48 602 198 726

Share This

Share This

Share this post with your friends!