Zaznacz stronę

„Co tak późno? Spodziewałem się państwa wcześniej!”

Czyżby moja pseudosława dotarła na Mokotów? Nie, to tak charyzmatyczny Pan Kelner od drzwi wita nowych gości. Na tym się nie skończyło, bo podczas całej wizyty sympatycznym i nienachalnym tonem zagadywał i uprzyjemniał nasz posiłek – nota dla właściciela, taka obsługa to skarb! Do Koktajlu chciałem się wybrać od kiedy tylko usłyszałem jego błyskotliwą nazwę, coraz rzadziej jestem zaskoczony trafioną grą słów – po prostu musiałem sprawdzić, czy koktajl jest wybuchowy.

Nasza wizyta była wycelowana w zestaw lunchowy za piętnaście złotych: zupa, drugie danie i kompot. Taki zestaw przywodzi na myśl obiady ze szkolnej stołówki. Aby pisać o samym jedzeniu, muszę deliberować na temat charakteru lokalu: jeśli oceniać w kategoriach baru mlecznego – na co wskazuje cena i karta – wtedy mamy do czynienia z jednym z najlepszych w swojej kategorii. Jeśli chcielibyśmy pisać o Koktajlu jako o restauracji, wtedy no cóż… Dlatego, będąc z natury miłym i uprzejmym, pozostaję przy pierwszej. Zupa jedna, pomidorowa, drugie danie do wyboru: pierogi z mięsem, pierś kurczaka lub camembert w panierce. Pomidorówka, jak to pomidorówka, poprawna, z dodatkiem makaronu. Co do drugiego, ja zdecydowałem się na pierogi (wersja z wody, innej nie ma), moja towarzyszka wybrała camemberta z pieczonymi ziemniakami. Wszystkiemu towarzyszyły warzywa w trzech postaciach: utarta marchewka, seler z rodzynkami i sałatka z kapusty pekińskiej. Pierogi dobre, choć farsz lekko niesłony, camembert nie należał do górnej półki serów, acz zdecydowanie był zjadliwy. Obiad niemalże rodem z babcinej kuchni.

 

Koktajl jest miejscem przyjaznym studentom i wszystkim, którzy w niewielkiej cenie chcą cieszyć się przyjemną atmosferą i smacznym, domowym posiłkiem. Wnętrze jest obszerne, dekoracje z płyt winylowych budzą pozytywny sentyment, spore ławy sugerują, że wieczór przy piwie też spędzić tu można. Jest to jeden z tych rzadkich lokali, gdzie szybko można porzucić anonimowość, tak charakterystyczną dla sieciówek i restauracji-biznesów.

https://www.facebook.com/pages/Koktajl-Mokotowa/190433421141977

Koktajl Mokotowa Koktajl Mokotowa wnętrze Koktajl Mokotowa lampka Koktajl Mokotowa kompot Koktajl Mokotowa pomidorówka Koktajl Mokotowa camembert Koktajl Mokotowa pierogi Koktajl Mokotowa

Share This

Share This

Share this post with your friends!