Zaznacz stronę

La Brasserie Moderne znajduje się na parterze słynnego hotelu Victoria, serca życia towarzyskiej elity czasów PRL, tła filmów takich jak: Wielki Szu czy „07 zgłoś się”. Po renowacji w ubiegłym (a może to było już dwa lata temu? Czy tylko ja mam z tym nadal problem, choć już styczeń dobiega końca?) roku, zmiany dotarły i do restauracyjnej części hotelu. Efekt? Widoczny gołym okiem, mamy tu do czynienia nie tylko z luksusowym wnętrzem, ale i stonowanym, gustownie komfortowym. Jednak to nie to sprawia, że od wejścia czujemy się w Le Victoria Brasserie Moderne dobrze, to nawet nie „bonjour”, którym jesteśmy witani – choć to jest z nim związane. „To” coś, nazywane atmosferą, miodnością, czarem lub urokiem, tworzone jest przez profesjonalistów, jednych z niewielu, którzy potrafią zadać pytanie „czy smakuje Państwu?” w nienachalny sposób. A w odpowiednim połączeniu z wygodnymi i nowoczesnymi fotelami, ciepłym światłem, otwartą kucnią i… wspominałem o jedzeniu?

La Brasserie Moderne

Zaczynam od mojej lekkiej obsesji – odkąd spróbowałem prawdziwego foie gras wiedziałem, że pasztet strasburski stanie się moim wyrokiem przy niemal każdej nadarzającej się okazji. I tu nie było inaczej, na przystawkę spróbowałem pasztetu z kaczki w cieście z foie gras podanego z marynowanymi warzywami i jabłkowym chutney (40zł). O ile dobór gęstego sosu (czy wiecie, że słowo chutney to zangielszczenie hindi: चटनी ćatni ?) wcale mnie nie zaskoczył, tak obecność daikonu wśród marynowanych warzyw… Zdecydowanie ciekawe! Potrawa satysfakcjonująca, sycąca i… lekka, a to rzadko spotykane połączenie.

La Brasserie Moderne

Głównym daniem była „jagnięcina, pietruszka, jabłko” (62zł) czyli filet jagnięcy confit, karmelizowany korzeń pietruszki, dwa grzybowe tortellini oraz piklowane jabłko. Tu na największą pochwałę zasługuje niezwykle delikatne mięso, zdecydowanie w moim guście.

La Brasserie Moderne

Zaletą restauracji jest nie tylko przygotowana na stałe karta, są także zestawy lunchowe w całkiem przystępnej, jak na tego poziomu restaurację, cenie – trzydziestu pięciu złotych. Z tego dobrodziejstwa korzystałem już nie raz i z satysfakcją przyznam, że nie różnią się one wykonawczo od dań obecnych w menu, za co po raz kolejny już, muszę oddać pokłon. Zwłaszcza w kontekście prześcigających się w nowościach restauracji fine dining, wysoki jakościowo lunch wydaje się miłą odmianą, poszukiwaną stabilizacją.

La Brasserie Moderne

Le Victoria Brasserie Moderne Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Le Victoria Brasserie Moderne
Adres:Królewska 11 (Victoria)
Strona: FB
Godziny otwarcia:
pon.-sob.:
12:00 – 23:30
niedz.:
18:00 – 23:30
Numer telefonu: +48 22 657 83 82

Share This

Share This

Share this post with your friends!