Zaznacz stronę

Dobrze być z powrotem – to była chyba najdłuższa przerwa pomiędzy postami w historii Good Place Warsaw! Na szczęście nie szło to w parze z brakiem ciekawych doświadczeń kulinarnych, w końcu pisanie do życia niezbędne jest jedynie metaforycznie, za to jedzenie przykute do człowieka fizjologiczną potrzebą.

Blaszany pawilon przy ulicy Różanej jest zaskakująco ładny w środku, nie ima się też biesiadników mróz: trafiłem tam w przerwie między świętami a Sylwestrem, słońce nadawało wnętrzu przyjemny, szklarniany poblask. W Mezze byłem już jakiś czas temu i z tamtej wizyty dość dobrze zapamiętałem wielki talerz dla dwojga – tego już w karcie nie ma, za to pojawiła się szakszuka, danie zyskujące na popularności w szalonym tempie. Pamiętajmy jednak, że mowa tu nie o restauracji, a raczej barze, gdzie czekając na danie dostajemy numerek podobnym tym z kebabowni.

I szakszuka trafia na mój talerz, czy raczej patelnię, bo w takiej formie jest podawana – spora porcja i przyjemnie pachnąca, od razu zauważam falafel w środku (kotleciki z ciecierzycy). Wielki bałagan, jak dosłownie można przetłumaczyć nazwę tego tunezyjskiego dania, charakteryzuje mocny pomidorowy smak, ugotowane wspólnie pomidory, cebula i papryka. W wielu europejskich restauracjach spotykałem się z wersją wzbogaconą o jajko, w Mezze rolę „treści” przyjmuje chrupki i doprawiony falafel. Miłe dodatki w postaci odrobiny hummusu, kawałków pomarańczy i cytryny ożywiły smak.

Moja towarzyszka spróbowała tradycyjnego hummusu – tego samego, który w mniejszej ilości dodany był do szakszuki. Hummus miał mocny, chałwowy posmak i był naprawdę sycący, połowa dania trafiła na moją stronę stołu. Muszę pochwalić pity, które podane były do obu dań – kapitalne, jedne z najlepszych w całej Warszawie!


Wybrać się do Izraela, spróbować wszystkich dań tu dostępnych – marzenie! Póki co, gdy za oknem śnieg i zimno gryzą kości, można, a nawet należy odwiedzić Mezze i złapać odrobinę polanego oliwą dobrodziejstwa, smacznego oblicza kuchni arabskiej. O ile budynek sprawia wrażenie prowizorycznego, tak kuchnia jest solidna.
MEZZE
Strona: FB
Adres: Różana 1, Warszawa
Godziny otwarcia:
Ndz -Czw 11:00 do 22:00
Pt-Sob 11:00 do 23:00
Numer telefonu: +48 662 987 617
Mezze Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!