Zaznacz stronę

W dobie social media wizerunek to wszystko, dlatego przyzwyczajony jestem, że lokale – podobnie jak ludzie – ładniejsi są w internecie, niż w rzeczywistości, nie spodziewałem się wiele po Lazy Dog. Fejsbuk informuje mnie raczej średnio estetyczną grafiką o nadciągających koncertach solistów, których nie znam, w galerii zdjęcia kobiet, raczej niewiele jedzenia… Strona główna prezentuje się lepiej, jednak wciąż nie tak dobrze, jak sam Leniwy Pies! Szare drewno, błękitne dodatki komponujące się z obrazami, włóczkowy mops, miedziany bar zahaczający o styl Dzikiego Zachodu – a wszystko bardzo dobrze skomponowane, wielkie brawa dla dekoratora!

 

LAZY DOG

 

LAZY DOG

 

LAZY DOG

 

Skoro pierwsze wrażenie było aż tak dobre (podobały mi się nawet doniczki w kształcie pomiętych, papierowych toreb), jedzenie musiało sprostać zawyżonym wymaganiom. Przystawka? Poproszę foie gras (29PLN) czyli kremowy pasztet ze specjalnie przygotowanej – nazwijmy to po imieniu, utuczonej – gęsi. Podany na karmelizowanym jabłku ze świeżą figą z boku. Słodycz bardzo dobrze podkręca smak pasztetu, który może nie był najlepszym foie gras w moim życiu, ale zdecydowanie dawał radę (oj, wspominam zeszłoroczny w Na Lato!).

 

LAZY DOG

 

Możecie nazwać mnie przewidywalnym, chętnie odpowiem, że wiem co lubię – oczywiście, że stek! Z polędwicy wołowej (86PLN) jest podany na odrobinie puree z batatów, w przepysznym sosie demi-glace. Co kryje się pod tą nazwą? Ciemny, gęsty wywar pochodzący z palonych kości. Na wierzchu odrobina foie gras (mawiają, że od przybytku głowa nie boli). Sam stek wysmażony tak, jak powinien – medium rare, doceniłem też naprawdę (tępe noże zmorą restauracji!) ostry nóż podany do dania.

 

LAZY DOG

 

Poza stekiem, na stole pojawiło się także tagliatelle nero z krewetkami, przybrane obficie rukolą. Wielka pochwała za doprawienie – nie ma nic gorszego, niż nijakie tagliatelle! Tu chilli wiedzie prym, wyczuwalny jest też czosnek i kolendra, danie in plus.

 

LAZY DOG

 

Lazy Dog to miejsce kuszące nie tylko atrakcyjnym wnętrzem – kuchnia przemawia do mnie równo mocno. O ile do samej karty się nie przyczepię, tak mogę mieć obiekcje względem dodatków – koło piętnastu złotych za szklankę zwykłej lemoniady? Zastanawiam się, ile można tłumaczyć się „cenami warszawskimi”? Przy okazji, czy zauważyliście, że od kiedy w Aioli są śniadania za złotówkę, to ceny pierwszego posiłku dnia spadły i w innych miejscach? Czekam, aż bańka w przypadku „lemoniad” też pęknie.

Lazy Dog
Adres: Krucza 16/22, 00-526 Warszawa
Strona: FB , lazy-dog.pl
Godziny otwarcia: 12:00-24:00
Numer telefonu: 22 434 20 55

 
LAZY DOG
 
Lazy Dog Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

 
LAZY DOG

Share This

Share This

Share this post with your friends!