Zaznacz stronę

Te same powody, dla których ktoś może w Zakładzie Mięsnym czuć się dobrze, są powodami, dla których inni wyjdą. Surowe białe kafelki na ścianach? Każdy mebel z innej parafii, jakby odbywał się tu targ staroci? Murale nawiązujące do Banksyego i coraz to szerszego grona jego naśladowców? Dania odbierane „na kartkę” w kuchni? Już powinniście mieć zarys, już powinniście wiedzieć, w którą stronę przechyla się Wasza szala „TAK/NIE”. W następnych akapitach porozmawiamy o kuchni.

Zakład Mięsny na swoją nazwę zasłużył historią, dawniej były tu praskie Zakłady Mięsne, więc zgodnie z tradycją, przyjrzyjmy się karcie pod kątem mięsiw: steki, plastry bekonu z dipami, burgery, tatar… Trochę tego jest, nazwy (MONA LISA WITH BAZOOKA) zachęcają i w jasny sposób nawiązują do konceptu miejsca. Nie zabrakło też opcji dla mięsosceptycznych, pod warunkiem oczywiście, że przekroczą próg tego miejsca – może lepiej ich o historii nie uświadamiać, może przeoczą rzeźnicze stoły…

Zgodnie z rekomendacją sięgam po pizzę i drinka – w końcu mamy tu do czynienia z popularną „klubokawiarnią”. Pizze na bardzo cienkim cieście, robione na naszych oczach, świeżutkie i eleganckie. Ktoś ma tu dobry smak i wie, jak powinna wyglądać pizza, choć już zamiast oliwy podawany jest (tzn można sobie wziąć) sos pomidorowy lub czosnkowy.

Chciałbym powiedzieć, że dobrze, że warto, ale jest to miejsce szybkiej kuchni i trochę na tym traci. Jeśli jesteś studentem, bądź oszczędzasz na wizytę u Amaro, warto zainteresować się ogłaszanymi na FB promocjami – trochę ich tutaj jest. Póki co mogę powiedzieć, że to najlepsze jedzenie wśród miejsc, które nie są głównie na jedzenie nastawionymi.

Zakład Mięsny
Strona: FB
Adres: Wileńska 25, Praga Północ
Godziny otwarcia: 12 do 24
Numer telefonu: +48 690 944 944

Zakład Mięsny Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!