Zaznacz stronę

Lars, Lars & Lars znajduje się w dawnych barakach wojskowych, na terenie rewitalizowanego pod okiem konserwatora zabytków kompleksu City Park. Miejsce od pierwszego spojrzenia „robi robotę”, dominuje czerwona cegła, a wnętrza wydają się wykończone w zgodnym stylu. Dla potrójnego Larsa inspiracją – zarówno w przypadku kuchni, jak i wystroju – jest Skandynawia, minimalistyczny wystrój inkorporuje elementy koszar i sprawia, że wnętrze pomimo zimnych barw jest przyjemne, pełne powietrza. Zapytany o pochodzenie nazwy kelner powołuje się na skandynawski film, w którym było trzech Larsów, może zgadniecie tytuł?

Do Larsa trafiam na śniadanie, i pomimo elementów kuchni skandynawskiej w karcie, decyduję się na…

Shakshoukę z chorizo (29PLN), i to razy dwa! Z ręką na sercu powiedzieć mogę, że to najlepsza wersja tego dania, jaką przyszło mi jeść, i jeśli zwykle nie piszę o pojedynczym daniu, tak tutejsze jest świadectwem starannej i naprawdę dobrej kuchni. Co znajduje się na blaszanej patelni? 2 zapieczone jajka, salsa z dużymi kawałkami pomidorów, ser feta, cebula, chilli, miód i przyprawy, wypiekane na miejscu bułeczki.

Podróże rzucają mnie w coraz to ciekawsze miejsca, mam nadzieję niebawem zrobić kilka zestawień, w których wybiorę moje propozycje na kulinarne przygody. Śniadanie w Larsie jest pewnikiem na mojej mapie Poznania!

Lars, Lars & Lars
Adres: Wojskowa 4, Poznań
Strona: http://www.larslarslars.pl/
Godziny otwarcia:
PN / MO 12-22
WT-CZW / TU-TH 9-22
PT / FRI 9-24
SOB / SAT 10-24
NIEDZ / SUN 10-21
Numer telefonu: 665 509 895

Lars, Lars & Lars Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!