Zaznacz stronę

Wybierając się do Mizu musiałem opuścić komfortową strefę swoich zwykłych wojaży (Centrum i Saską) i udać się na Żoliborz – bardzo dobrze, czas zmotywować się do eksploracji wszystkich dzielnic Warszawy po równo, zwłaszcza, jeśli ma to prowadzić do takich odkryć! Mizu to po japońsku woda, w systemie wierzeń japońskiego buddyzmu (pochodzącego od indyjskiego vāstu śāstra) jeden z pięciu żywiołów, pozostałe to: ziemia, ogień, wiatr i pustka. Z wodą związane są emocje, zdolność do adaptacji, zręczność i magnetyzm. Co przyciągnęło mnie do warszawskiego Mizu?

collagem1

Wnętrze jest spore i urządzone minimalistycznie, tradycja spotyka tu nowoczesność i zamyka się w kanciastych, geometrycznych formach. Miłe są dodatki charakterystyczne dla kultury Dalekiego Wschodu: laleczki kokeshi, drzewka bonsai, okrągły bar, przy którym można obserwować proces powstawania rolek. Od dłuższego czasu łatwo jest „kupić mnie” przestrzenią i spokojem – tu ani jednego, ani drugiego nie brakuje, do tego jest całkiem przyjaźnie. Pytaniem, które zadawałem sobie od początku było: czy spotkam się z autentyczną kuchnią japońską, czy to kolejna reinterpretacja? Jak się okazało, było po środku.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCNie będę owijał w bawełnę, zjadłem tu najlepsze sushi w Warszawie. Na początku podane zostały ściereczki do oczyszczenia rąk, tu w bardzo ciekawej formie „samomoczącej” – czegoś takiego nie widziałem nawet w Japonii! Z karty wybrałem kilka pozycji, które wylądowały na jednym, wielkim talerzu.Najciekawszą i najmniej japońską pozycją w karcie było „sushi specjalne” a dokładnie pozycja Mojito – w rolce znalazły się seriola, limonka i mięta. Co ciekawe, naprawdę smakowało jak drink o podobnej nazwie, jednak nie za sprawą dodatków smakowych czy innej zbędnej chemii – podziw! Nie jest to coś, co jadałbym regularnie, jednak doskonałe doświadczenie.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCSashimi mnie zachwyciło, próbowałem tuńczyka, ośmiornicy i dorady. Plastry idealnych rozmiarów, świeża ryba dosłownie eksplodowała smakiem, podobnie było z tatarem z serioli – dość pikantny, jednak zachowujący oryginalny charakter ryby.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCCo jeszcze znalazło się na talerzu? Dwa nigiri z krewetką, dobry klasyk. Ciekawą pozycją były ostro-słodkie maki z tuńczykiem, anansem i pikantną papryką – pierwsza nuta łagodna, anielska a potem windą w drugą stronę – ogień piekielny! Tak, to zdecydowanie lubię.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCPo wszystkim, zdecydowałem się jeszcze na odrobinę słodkości – przyznaję, byłem ciekaw jak restauracja o mocnym „rybim” profilu, radzi sobie z innymi pozycjami. Padło na deser kataloński: kruszonka z pieprzem cytrynowym, w środku śliwka marynowana i bita śmietana. Co prawda, od wizyty w Mizu minęła chwila, a ja wciąż przeżywam ślinotok na jego wspomnienie… Zdecydowanie „na tak”!

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC…najlepsze sushi w Warszawie (Mizu Sushi Warsaw)

Mizu Sushi Warsaw
Adres: Duchnicka 3, 01-793 Warszawa
Godziny otwarcia:
pon.-sob.:
12:00 – 22:00
niedz.:
13:00 – 20:00
Strona: www.mizusushi.pl
Telefon: 882982702, 607990588

Mizu Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!