Niewidzialna Kolacja w Drukarni

Jem, bywam, opisuję. Food porn.

Niewidzialna Kolacja w Drukarni

Już po raz drugi miałem przyjemność zjeść kolację w całkowitych ciemnościach! Tym razem, organizatorem wydarzenia były Super Prezenty, a miejscem zbrodni Drukarnia na Pradze Północ. Formuła i zamysł są tutaj trochę inne. Otóż Drukarnia na codzień funkcjonuje jako normalna restauracja ze światłem włączonym, ewentualnie przygaszanym podczas wieczornych wydarzeń – spora powierzchnia i świetny, nowoczesny design wnętrza do tego zachęcają. Za to na poziomie minus jeden funkcjonuje klub, gdzie też udało się fragment zaciemnić, stoliki wstawić i zorganizować wydarzenie.

O jedzeniu zbyt wiele nie napiszę na wypadek, gdybyście mieli trafić na tą samą kartę, która trafiła do ust niżej podpisanego. Przecież największą częścią zabawy jest identyfikacja podanych potraw! A była tu duża różnorodność, zarówno przypraw i zapachów, smaków i faktur, a co najważniejsze: kuchnia na wysokim poziomie, pozbawiona banału, bazująca na polskich produktach. Jednak nie ogranicza się do polskiej kuchni… No dobra, na zachętę podrzucę zdjęcie jednego z dań – dania prezentowane są pod koniec kolacji.

Co do samego procesu odkrywania i zgadywania… Na kolacji był moderator, prowadzący, który objaśniał co i jak należy robić. Rola zacna, jednak przesadzona, w końcu częścią uroku ciemności jest możliwość skupienia się na głosie drugiej osoby, konwersacji bez „przeszkadzajek” w postaci telefonu komórkowego czy zdarzeń wkoło. Ilekroć rozwijała się rozmowa, wodzirej zagadywał i zaczepiał, co czasem bywało zabawne, jednak częściej mnie po prostu irytowało. Za to bardzo pomysłowym akcentem było umieszczenie na stole kilku przedmiotów – po raz kolejny – nie będę zdradzał czego, jednak zabawa nimi w ciemnościach była zaskakująco zabawna.

Drukarnia to piękny obiekt z ambitną kuchnią, położony w historycznej części Warszawy. Zatopienie w mroku dodaje uroku – rym niezamierzony – pozwala dogłębniej zbadać smak podawanych potraw, a jest czym się ekscytować! Kolacja serwowana jest w wersji mięsnej i wege, więc można zabrać ze sobą zaprzyjaźnionych trawożerców.

Rezerwacja kolacji: Super Prezenty.

Drukarnia


Mińska 65
Warszawa

22 412 06 06
.
drukarnianapradze.pl
pon-ndz 08:00-23:00

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.