Zaznacz stronę

Słońce niezwykle pobudza mój apetyt na ryby – pewnie przez skojarzenia z dzieciństwem, kiedy to niemal co roku lądowałem nad morzem, a skoro nad morzem, to i z rybą na talerzu. Smażalnie to temat trochę przebrzmiały, a z pewnością nie tak atrakcyjny jak ryba surowa, której prawdziwe oblicze uwiodło mnie podczas wycieczki do Japonii – szukając idealnego Sashimi, zostałem zaproszony do TenSushi. Restauracja ma trzy filie, ja zawitałem do tej na warszawskim Żoliborzu, nieopodal centrum handlowego Arkadia. Niewielki w środku lokal ma sporo stolików na zewnątrz, jednak ze względu na cudowną pogodę wszystkie były zajęte. We wnętrzu przyjemny chłód i miła obsługa, wnętrze utrzymane w beżach, neutralne.

TenSushi

Klasycznie, zanim przechodzimy do dań zasadniczych, podana jest sałatka z wakame.

TenSushi

Z karty wybieramy rolkę w tempurze, oraz dwa zestawy w pudełkach bento. Podana na początku zupa miso jest dobra, zawiera dodatki w postaci glonów i tofu.

TenSushi

W ramach przystawki jemy futomaki z tatarem z łososia, opiekane w tempurze – tatar znajduje się an górze. Ryba jest bardzo świeża – pracujący za ladą sushimaster jest obłożony robotą, co dobrze świadczy o lokalu.

TenSushi

Moje bento to przede wszystkim pyszna kaczka w słodkim sosie, który został stworzony do ryżu. Ponownie wakame, warzywa w grubej warstwie tempury.

TenSushi

Zestaw mojej towarzyszki jest nawet ciekawszy, tu mamy do czynienia ze sporą ilością sashimi – i to niezłego jakościowo sashimi! W końcu powiew autentyczności! Cztery maki z łososiem, sześć hosomaki: trzy z łososiem, trzy z ogórkiem, pięć nigiri, w tym jedno z krewetką. Jeśli miałbym się przyczepić, zwróciłbym uwagę na dominującą rybę – łosoś jest smaczny, jednak zdecydowanie nadużywany.

TenSushi
TenSushi
TenSushi to restauracja japońska o dobrych jakościowo składnikach i smacznej, jednak przewidywalnej kuchni. Polecam opcję dowozu, z czego najwyraźniej korzysta wiele pobliskich biur – we wnętrzu nie ma zbyt wiele miejsca, rezerwacja może być dobrym pomysłem. Sashimi i tatar są warte uwagi – nawet japońskich purystów.

TenSushi
Strona: FB i www.tensushi.pl
Adres: ul. Rydygiera 11 lok. U3, Warszawa
Godziny otwarcia:
pon.-czw.: 12:00 – 22:00
piąt.-sob.: 12:00 – 23:00
niedz.: 12:00 – 22:00
Telefon: 537 46 46 46

Ten Sushi Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!