Zaznacz stronę

Podążając prostopadłą do Dobrej ulicą Leszczyńską, łatwo przegapić można miejsce oferujące ucztę dla podniebienia – restaurację „O obrotach ciał niebieskich”.

Jej lokalizację o tej porze roku zdradzać mogą jasne parasole, skrywające w swym cieniu rzędy drewnianych krzesełek.

O obrotach ciał niebieskich

Jako że ostatnio nie mieliśmy szczęścia do przypadkowych wyborów, przyjemna odmiana w postaci recenzji tego skrytego u boku BUW-u, przytulnego miejsca, jest zbawiennym lekiem na całe zło. Już od wejścia wita nas regał zastawiony różnego rodzaju winami, które degustować możecie zarówno na miejscu, jak i zakupić do domu. Jasne wnętrze we francuskim stylu, które wypełnione jest czekającymi na odwiedzających drewnianymi stolikami, kusi przytulnością. W wazonach stoją żywe kwiaty, a na ścianach pstrzą się obrazy – kolarze, z których każdy opowiada inną historię, nawiązując przy tym do nazwy lokalu.

Pomyśleć, że jeszcze pół roku temu „O obrotach ciał niebieskich” charakteryzowało się surowym, ciemnym wnętrzem! Od czasu, gdy lokal przejął nowy właściciel, z wykształcenia bankowiec (!), wszystko diametralnie się zmieniło.

O obrotach ciał niebieskich

W karcie znajdziemy nie tylko kawę, którą dosłodzić można na miejscu wyrabianymi syropami (np. chilli z cynamonem), ale także kanapki, soki świeżo wyciskane z dowolnych, dostępnych na miejscu owoców lub warzyw (np. ala Krwawa Mary, czyli sok pomidorowy z papryką, tabasco i selerem naciowym), dania z kurczaka, zupy, tarty owocowe czy bezglutenowe pozycje: chleb kukurydziany lub ciasto migdałowo-pomarańczowe z białą czekoladą. Od przyszłego tygodnia w menu zagości także ciasto w wersji maksymalnie dietetycznej – bez glutenu, mąki i cukru!

Zmęczenie w popołudniowej porze dopadło nas niespodziewanie, więc skusiliśmy się na kawę ze wspomnianym syropem, sernik „peanut butter cake” – specjalność szefa restauracji,

sernik miętowo – czekoladowy „after eight” oraz smoothies: mango – kiwi i brzoskwinia – malina.

O obrotach ciał niebieskich

Tak jak wszystko wyglądało, tak też smakowało – kawa z odrobiną syropu, z pieczołowicie nakreślonym, ozdobnym szlaczkiem, mocno nas pobudziła. Syrop z gracją podkreślał jej smak i nadawał słodkawego, delikatnego charakteru. Obie wersje serników – przepyszne, jednak ten z masłem orzechowym wygrał nagrodę dnia – wprost rozpływał się w ustach. Był idealnie słodki i jednocześnie odpowiednio stonowany, pomimo mocno czekoladowej otoczki, która zwieńczała jego smak. Sernik miętowy został za nim daleko w tyle – bardzo smaczny i odpowiedni na letnie popołudnia, dzięki orzeźwiającemu dodatkowi w postaci mięty, miał jednak zbyt kruchą konsystencję, przez co wydawał się mało wilgotny i rozpadał się pod naporem widelca.

O obrotach ciał niebieskich

Smoothies było jednym z lepszych, jakie miałam okazję skosztować – malinowe było niczym innym, jak wypełniającym szklankę miąższem owocowym z dodatkiem lodu: gęste, pożywne i zdrowe, spełniało więc wszystkie wymagania, jakie można postawić tej pozycji. Koktajl z dodatkiem kiwi był mniej gęsty, jednak nadal smakowo nie pozostawał w tyle za swoim konkurentem. Poza wypiciem kawy i posileniu się ciastem, które szef restauracji sam przyrządza, można także zapolować na wolne miejsce w sobotni poranek i załapać się na popularny ostatnimi czasy brunch (9:00 – 14:00) – za niewielką kwotę możecie jeść ze szwedzkiego stołu ile dusza zapragnie, a znajdziecie tam wiele pozycji.

O obrotach ciał niebieskich

Jeśli nie uda Wam się wstąpić na brunch – od przyszłego tygodnia w środy wieczorem organizowane będą popołudnia z makaronami – all you can eat. Warto też wybrać się tam w porze lunchowej (od 12:30) na lunch dnia (np. zupę – koperkową, krem z groszku czy pomidorowy, łososia w porach, placki ziemniaczane), pozycję ze stałego menu (kanapki, sałatki czy ciasto), lub na śniadaniowe frankfurterki, jajecznicę i parówki w cieście francuskim, które serwowane są na życzenie klienta w godzinach 8:00 – 22:00. Okazyjnie spróbować także można testowanej ostatnimi czasy sałatki kwiatowej – młodej botwinki z gruszką i sosem limonkowym, dopełnionej jadalnymi kwiatami, a w lodówce zawsze znajdziecie chłodne, niszowe piwo.

O OBROTACH CIAŁ NIEBIESKICH

Adres: ul. Leszczyńska 4

Telefon: 739 – 099 – 019

Godz. otwarcia:

pn. – pt.: 8:00 – 22:00

sob.: 9:00 – 22:00

nd.: 9:00 – 20:00

Strona internetowa: FB

O obrotach ciał niebieskich

O obrotach ciał niebieskich

Share This

Share This

Share this post with your friends!